captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Durys atsidaro“: „Sevilijos kirpėjas“ – LNOBT scenoje

Šią operą Rossinis parašė per 20 dienų. Pirmą kartą ji buvo pastatyta per 14. Iki šiandien ši opera yra populiariausių ir dažniausiai statomų dešimtuke, o pati muzika gyva ne tik teatre, bet ir už jos ribų – Figaro arija skamba telefonai, o į Seviliją dėl to plūsta didesni turistų srautai.  

Šią operą Rossinis parašė per 20 dienų. Pirmą kartą ji buvo pastatyta per 14. Iki šiandien ši opera yra populiariausių ir dažniausiai statomų dešimtuke, o pati muzika gyva ne tik teatre, bet ir už jos ribų – Figaro arija skamba telefonai, o į Seviliją dėl to plūsta didesni turistų srautai. Toks guvus ir žaismingas „Sevilijos kirpėjas“ ir Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre.

Tradiciškai kasmet balandžio 1-ąją Lietuvos visuomenei pristatoma humoristinių piešinių ir karikatūrų paroda. Šį kartą Vilniuje, Lietuvos dailininkų sąjungos galerijoje. Ir šį kartą karikatūrų konkurso tema – „Žengia pulkas linksmai: 10 metų NATO“. Ir šį kartą linksmai kalbame su vienu iš parodos rengėjų – karikatūristu Jonu Varnu.

„Auksinis scenos kryžius“ – svarbiausias Lietuvoje teatro apdovanojimas, nuo 1992 metų kasmet teikiamas nusipelniusiems dramos, operos ar šokio kūrėjams. Kasmet kovo 27-ąją, teatro dieną, apdovanojami tie, kurie, sunkiai kopę iki kryžiaus, po to turi ne ką lengviau jį nešti. Su apdovanotu jaunu aktoriumi Dainiumi Jankausku – kelionė nuo scenos kryžiaus iki...

 „Durys atsidaro“. Už jų – šviesi ir prasminga kultūra... 

Vedėja Lolita Bytautaitė.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...