captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lenkų dokumentinis filmas „Jonas Paulius II. Ieškojau jūsų...“ (Jan Paweł II. Szukałem Was... )

„Šis filmas – geriausia dovana ruošiantis numylėto pirmtako beatifikacijai,“ –  po filmo peržiūros pasakė popiežius Benediktas XVI. Brangiausia lenkų dokumentinė juosta „Jonas Paulius II. Ieškojau jūsų...“ buvo kuriama ketverius metus ir filmuota 13-oje šalių keturiuose žemynuose.  

„Šis filmas – geriausia dovana ruošiantis numylėto pirmtako beatifikacijai,“ –  po filmo peržiūros pasakė popiežius Benediktas XVI. Brangiausia lenkų dokumentinė juosta „Jonas Paulius II. Ieškojau jūsų...“ buvo kuriama ketverius metus ir filmuota 13-oje šalių keturiuose žemynuose. Joje 120 vietų, į kurias daugeliui paprastų mirtingųjų net patekti sunku. Svarbiausią dalį užima žymiausių religijų dvasinių vadovų, kultūros, meno, politikos atstovų pasisakymai apie šį nepaprastą žmogų.

Filmas atskleidžia Joną Paulių II kaip asmenybę, atvirą įvairioms religijoms, kultūros reiškiniams, filosofijos sistemoms ir etikos vertybėms. Popiežius Jonas Paulius II mylėjo kiekvieną žmogų ir visą žmoniją, gerbė kitų šalių kultūrą ir papročius. Per 27 savo pontifikato metus jis įkūnijo naują būdą bendrauti su tikinčiaisiais ir laužė Bažnyčios institucijų barjerus. Nepaprastos charizmos ir ypatingo asmeninio geranoriškumo dėka į savo susitikimus jis sutraukdavo milijonines minias. Jis įvedė paprotį bučiuoti žemę šalies, į kurią atvykdavo piligriminės kelionės, ir laikė mišias milijonams klausytojų, o jose grojo vietiniai muzikos ansambliai.

Savo įspūdžiais apie susitikimus su Jonu Pauliumi II dalijasi Jo Šventenybė Dalai Lama XIV, 1993–2003 metų vyriausiasis Izraelio rabinas Izraelis Mejeris Lau, Konstantinopolio patriarchas Baltramiejus, Nobelio premijos laureatas, Lenkijos prezidentas Lechas Valensa, italų aktorius Raulis Bova, dainininkas Plasidas Domingas, asmeninis popiežiaus sekretorius kardinolas Stanislavas Dzivišas ir daug kitų žinomų pasaulio asmenybių. Visi jie kalba apie nepaprastą popiežiaus atvirumą, natūralumą, humoro jausmą ir sugebėjimą rasti raktą į kiekvieno sutiktojo širdį. Filmą komentuoja ir interviu ima žinomas lenkų televizijos žurnalistas, dažnai lydėjęs popiežių Joną Paulių II įvairiose kelionėse ir pirmasis lenkams pranešęs liūdną žinią apie jo mirtį, Kšyštofas Zemecas.

Tai nėra paprasta kronika ar televizijos reportažas, tai dinamiška šiuolaikinė juosta, kupina tų meninių vertybių, kurių tikisi dabartiniai žiūrovai. Filmas sukurtas HD formatu, garsas – Digital 5.1 sistema, todėl žiūrovai galės mėgautis muzika, kurią specialiai šiam filmui parašė žinomas kompozitorius Michalas Lorencas. 

Dokumentinis filmas

2011

Lenkija

Režisierius: Jarosław Szmidt 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...