captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto suktinis“: viešnagė Australijos lietuvių laikraštyje „Mūsų pastogė“

Laida „Ryto suktinis su Zita Kelmickaite“ papasakos apie žmones, gyvenančius Sidnėjuje – pačioje Australijos širdyje, ir su meile tebeprisimenančius Lietuvą. Pirmiausia sveikinsimės su tais, kurie šventai darbuojasi Australijos lietuvių laikraštyje „Mūsų pastogė“.   

Laida „Ryto suktinis su Zita Kelmickaite“ papasakos apie žmones, gyvenančius Sidnėjuje – pačioje Australijos širdyje, ir su meile tebeprisimenančius Lietuvą. Pirmiausia sveikinsimės su tais, kurie šventai darbuojasi Australijos lietuvių laikraštyje „Mūsų pastogė“. Kaip išsaugoti ir perduoti kitoms lietuvaičių kartoms „Mūsų pastogę“? Šia tema svarsto ir Sidnėjaus lietuviškos bibliotekos darbuotojai bei savanoriai. Kodėl vis mažėja norinčių skaityti lietuviškai žmonių?

Daugelį sužavės spalvinga asmenybė – Ramona Ratas-Zakarevičienė, savo gyvenimą praleidusi baleto scenoje, šokusi tarp garsiausių pasaulio baleto meistrų ir rengusi savo tėvo garsaus menininko Vaclovo Ratas parodas daugelyje pasaulio šalių. Šiandien Ramona kartu su savo vyru Ramučiu Zakarevičiumi, Sidnėjaus lietuvių bendruomenės pirmininku, rūpinasi ne tik Australijos lietuvaičiais, bet ir Lietuvos menininkais.  

Regina Garolytė-Janavičienė, Lietuvos aviacijos majoro Jeronimo Garolio dukra, – gerai žinoma menininkė Sidnėjuje, su savo vyru Jurgiu nukeliavusi ilgą ir gražų  kelią. Gyvendama gamtos apsupty toli nuo miesto šurmulio, šiandien Regina mokosi dirbti viena, prisimindama savo vyrą Jurgį, puikų menininką, prieš metus išėjusį anapilin. O Lietuvos žmonėms linki nepasiduoti, tikėti, eiti savo keliu ir puoselėti lietuvybę.

O Verbų sekmadienio išvakarėms tiks pasakojimas apie verbas. Čekoniškių verbų ir buities seklyčios amatininkės pademonstruos, kaip rišamos Vilniaus krašto verbos.

Rašykite mums, siųskite savo pasiūlymus ir pageidavimus.

Jūsų minčių labai lauksime el. pašto adresu: norinkeviciute@gmail.com

Vedėja Zita Kelmickaitė.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...