captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Stilius“: kokie pasaulio piliečio T. Venclovos namai?

Ypatingas laidos svečias, pasaulio pilietis Tomas Venclova kalbės apie labai paprastus dalykus. Kokie buvo ir yra žinomo rašytojo ir filosofo namai Vilniuje, Niu Heivene, Juodkalnijoje ir net Varšuvoje? Klausimas, regis, toks platus, kad į jį telpa daugybė Tomo Venclovos gyvenimo etapų ir greta jo buvusių ir esančių žmonių.   
Pasaulio pilietis Tomas Venclova.
Pasaulio pilietis Tomas Venclova.

Ypatingas laidos svečias, pasaulio pilietis Tomas Venclova kalbės apie labai paprastus dalykus. Kokie buvo ir yra žinomo rašytojo ir filosofo namai Vilniuje, Niu Heivene, Juodkalnijoje ir net Varšuvoje? Klausimas, regis, toks platus, kad į jį telpa daugybė Tomo Venclovos gyvenimo etapų ir greta jo buvusių ir esančių žmonių. Rašytojas tikina, jau apkeliavęs net 60 šalių ir sustoti neketina. Kažkada pavadintas žalčiuku užantyje, T. Venclova atsakęs, geriau būti nušautam Amerikoje nei mirti nuo ligos.

Garso terapijos pradininkai Lietuvoje – apie tokį epitetą vilniečiai Alicija ir Ričardas Eiliakai prieš gerą dešimtmetį net nebūtų pagalvoję. Neturėdami muzikinio išsilavinimo, į autentiškos muzikos gelmes panirę sutuoktiniai šiandien atvirai dalijasi savo istorija, kupina atradimų ir garsų, kurie veikia mus labiau, nei galėtume įsivaizduoti. Negana to, Alicija ir Ričardas pripažįsta, kad būtent garsas jiems padėjo likti kartu. Kaip vilniečių pora pradėjo groti neįprastais Lietuvoje instrumentais – gongais, ką verslininko namuose  veikia tuzinas tibetietiškų dubenų bei indėnų fleitų? Ir kodėl verta bent retkarčiais padainuoti?

Pradedant kalbėti apie virtuvę, galvoje ima suktis žodžiai: ispaniška, prancūziška, itališka. Tačiau ar ragaudami išskirtinių patiekalų, jaučiamės kitaip nei valgydami juodą lietuvišką duoną ir nuo vaikystės mums įprastus produktus. Virtuvės profesionalas, pirmo Lietuvoje privataus restorano savininkas Romas Zakarevičius, matęs pasaulio, puikiai išmanantis produktų subtilumus, tik šypsosi ir linguoja galva, kai prabylame apie savame darže išaugintas gėrybes. Lietuvoje yra kelios didelės su maisto kultūra susijusios problemos, tikina aukštosios virtuvės reikalų žinovas ir net dalijasi ypatingais receptais. Koks maistas svarbus akims ir kokio nori pilvas? 

Laidos autorė ir vedėja Violeta Baublienė.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...