captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kaimo akademija“

Pirmą kartą klausantis, kaip ūkininkauja šio ūkio šeimininkai, nejučia kyla mintis, kad čia labiau raganaujama, nei ūkininkaujama. Keistos pačių pasigamintos kompostavimo ir tręšimo priemonės ir dar keistesni jų ruošimo būdai nustebins ne vieną lietuvį.

Pirmą kartą klausantis, kaip ūkininkauja šio ūkio šeimininkai, nejučia kyla mintis, kad čia labiau raganaujama, nei ūkininkaujama. Keistos pačių pasigamintos kompostavimo ir tręšimo priemonės ir dar keistesni jų ruošimo būdai nustebins ne vieną lietuvį. Toks ūkininkavimas pasiteisino ir gyvuoja Vokietijoje jau beveik šimtmetis. Tai biodinaminis arba „Demeter“ ūkininkavimas.

Margret Zimerman biodinamiškai ūkininkauja jau beveik 30 metų Grumersort ūkyje. 65 ha ūkyje auginami javai, daržovės, laikomos melžiamos karvės. 2011 m. ūkio apyvarta buvo 2,5 mln. EUR.

Gyvenamasis namas, kuriame dabar šeimininkauja Ligita ir Kazys Morkūnai, čia, Šimonių girios pakrašty, atsirado prieš aštuonis dešimtmečius. Per žemės reformą tarpukario Lietuvoje du broliai pasidalino pusiau tradicinį tuomet dviejų galų namą, ir vienas iš jų su šeima pradėjo kurtis: dirbo penkis hektarus, turėjo kalvę. Žmona audė, kepė duoną. Ūkininkas dar buvo ir stogdengys. Tai sužinoję dabartiniai sodybos šeimininkai tarsi bando susdabdyti laiką ir sodyboje puoselėti senąsias tradicijas.

„Kaimo akademija“ – sekmadienį 8.30 val., per LRT televiziją. Laidos vedėjai Laima Pilipavičienė ir Arvydas Urba.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...