captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Stilius“: kompozitoriui A. Raudonikiui senti neleidžia meilė

Apie jokius dvarus prieš keliolika metų po teologijos mokslų Amerikoje į Lietuvą grįžęs kunigas Rimantas Gudelis teigia tada net negalvojęs. Panevėžio Kristaus Karaliaus katedrai tuomet priklausęs beveik sugriuvęs Bistrampolio dvaras buvusios savo didybės neturėjo nė kvapo.  
Kompozitorius Algimantas Raudonikis.
Kompozitorius Algimantas Raudonikis.

Apie jokius dvarus prieš keliolika metų po teologijos mokslų Amerikoje į Lietuvą grįžęs kunigas Rimantas Gudelis teigia tada net negalvojęs. Panevėžio Kristaus Karaliaus katedrai tuomet priklausęs beveik sugriuvęs Bistrampolio dvaras buvusios savo didybės neturėjo nė kvapo. Šiandien čia viskas kitaip, tik kunigas savo nuopelnų nesureikšmina ir prisipažįsta, kad pradžioje ne dvaras jam rūpėjęs. Teologijos studentams dėstomi vadybos ir meno istorijos dalykai nenuėjo veltui, juokauja kunigas Gudelis, vienu metu tapęs ir statybininku, ir vadybininku, ir antikvariniu meno vertybių žinovu.

Grafikos dizainerė Rūta Mickienė, ieškodama naujos meninės saviraiškos, surado visai naują pasaulį. Jame gyvename visi, tačiau žmogaus žvilgsniui jis lieka nematomas. Kaip garsų ir vibracijų signalai virsta įstabiais paveikslais? Ir kaip atrodo pati populiariausia frazė – aš tave myliu? Atrastas garsų virsmas vizualiniu menu nuo pat pradžių susilaukė pasaulinio įvertinimo, o neįprasti paveikslai – susižavėjusių gerbėjų. Tačiau kodėl Rūta naująją savo kūrybinę veiklą vadina klaidžiojimu po labirintą, kuris niekada nesibaigs?

Ko gero, mažai kas žino, kad kompozitorius Algimantas Raudonikis savo garsųjį šlagerį „Skinsiu raudoną rožę“ sukūrė savo žmonai Aldonai. Parašęs pusę tūkstančio dainų, jas rašo iki šiol. Prisimena, kad kadaise dainą parašydavęs per rekordiškai trumpą laiką – per 15 minučių. Kompozitorius neslepia patyręs ne tik šlovės akimirkų. Prieš 20 metų našliu tapęs menininkas iki šiol yra viengungis. Ir nors akylai saugo žmonos surinktas kriauklių, indų ir vazų kolekcijas, sako, be meilės gyventi negalįs. Meilė Algimantui neleidžia sustoti, liūdėti ir senti. 

Laidos autorė ir vedėja Violeta Baublienė.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...