captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Elito kine“ – islandų drama „Bet kuriuo keliu“ (A annan veg / Either Way)

9-ojo dešimtmečio vidurys. Atšiauri Islandija. Finbogis ir Alfredas vasarą leidžia dažydami geltonas juostas ir statydami riboženklius tuščiuose ir nesibaigiančiuose keliuose. Išsidriekusiose dykvietėse – tik jiedu. Retkarčiais prarieda sunkvežimis, kurio vairuotojas primygtinai vaišina samane.

9-ojo dešimtmečio vidurys. Atšiauri Islandija. Finbogis ir Alfredas vasarą leidžia dažydami geltonas juostas ir statydami riboženklius tuščiuose ir nesibaigiančiuose keliuose. Išsidriekusiose dykvietėse – tik jiedu. Retkarčiais prarieda sunkvežimis, kurio vairuotojas primygtinai vaišina samane. Abu vyrai labai skirtingi. Finbogis – subrendęs ir rimtas, o jaunesnis, Alfredas, Finbogio merginos brolis, tikras plevėsa, kuriam galvoj tik seksas. Atrodytų, jie vargiai pakenčia vienas kitą. Bet po truputį – atvirai kalbėdamiesi, dalydamiesi nelaimingos meilės istorijomis ir kvailiodami – susidraugauja.

„Bet kuriuo keliu“ – tragikomiška tikros draugystės istorija kvapą gniaužiančiuose tolimos salos peizažuose.

San Sebastiano kino festivalyje juosta dalyvavo konkursinėje naujųjų režisierių programoje „Zabaltegi / Kutxa“. Pelnė Islandijos kino apdovanojimus „Edda“ geriausio antraplanio aktoriaus, geriausio operatoriaus ir kostiumų dailininko kategorijose, buvo nominuota geriausio režisieriaus, metų filmo, geriausio scenarijaus, geriausio aktoriaus, montažo, garso ir dailininko kategorijose. Tarptautiniame Geteborgo kino festivalyje dalyvavo konkursinėje programoje. Liubeko Šiaurės šalių kino dienose pelnė apdovanojimą „Baltijos filmas“. Talino kino festivalyje „Juodosios naktys“ buvo atidarymo filmu. Turino kino festivalyje pelnė apdovanojimą už geriausią filmą ir geriausią scenarijų.

Drama

Islandija

2011

N-14

Režisierius: Hafsteinn Gunnar Sigurðsson

Vaidina: Hilmar Guðjónsson, Sveinn Ólafur Gunnarsson, Þorsteinn Bachmann, Valgerður Rúnarsdóttir, Þorbjörn Guðmundsson, Runólfur Ingólfsson

 Á annan veg
(2011) on IMDb

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...