captcha

Jūsų klausimas priimtas

Britų kriminalinis serialas „Šnipai“ (Spooks)

Serialas keturis kartus buvo nominuotas britų kino premijai BAFTA, 2003-iaisiais ją gavo. Taip pat įvertintas Karališkosios televizijos draugijos, žurnalo „Broadcast“, specialiais BBC apdovanojimais. Antradienį ir trečiadienį 23.15 val. per LRT televiziją.   Antradienį

Serialas keturis kartus buvo nominuotas britų kino premijai BAFTA, 2003-iaisiais ją gavo. Taip pat įvertintas Karališkosios televizijos draugijos, žurnalo „Broadcast“, specialiais BBC apdovanojimais. 

Britų saugumo tarnyba, arba britų kontržvalgybos agentūra, labiau žinoma kaip MI5, – tai elitinė slaptoji tarnyba, kurios pareiga – užtikrinti Jungtinės Karalystės saugumą nuo išorinės bei vidinės grėsmės. Pavojų šaliai kelia terorizmas, šnipinėjimas ir masinio naikinimo ginklų platinimas. Slaptųjų agentų grupė, vadovaujama patyrusio agento Hario Pirso, surinkta iš geriausių darbuotojų. Agentai turi ne tik saugoti nuo realios grėsmės, bet ir nuspėti galimus pavojus. Jie konsultuoja šalies vyriausybines struktūras, bendrauja su kitų šalių slaptosiomis tarnybomis, tačiau visur stengiasi neatskleisti turimos informacijos.

Šiame seriale nedaug svaiginančių operacijų, kovų ar susišaudymų. Autoriams rūpėjo žmogiškasis agentų darbo aspektas. Vidinis pasaulis žmonių, kuriems tenka gyventi dvigubą gyvenimą, priimti sunkius sprendimus ir klausytis sąžinės balso, kai aplinkybės tam visai nepalankios. Skausmingas pasirinkimas ir pasiaukojimas tėvynei, kurie dažnai reikalauja atsisakyti asmeninės laimės, o kartais net elgtis ne pagal savo moralės principus.  Dramos žmonių, kurie gyvena su netikrais dokumentais ir turi pramanytą biografiją.

Per 10 serialo sezonų ne kartą ir iš esmės keitėsi aktoriai. Tačiau  scenaristams nebuvo sunku atsisakyti vieno ar kito personažo. Dirbant tokį rizikingą darbą, mirtis agentų tyko už kiekvieno kampo...

Daug serialo epizodų buvo kuriama Londono gatvėse, todėl agentus dažnai matome žinomiausiuose  Anglijos sostinės  kampeliuose. Abi svarbiausios britų specialiosios tarnybos leido filmuoti savo pastatuose, tačiau tik bendrus planus. Pagrindinė MI5 būstinė buvo įkurta kitame Londono pastate, kurio architektūra primena legendinę, paslapčių apsuptą saugumo buveinę.

Seriale nėra nei pradžios, nei pabaigos titrų, tik pavadinimas – taip daroma specialiai, kad būtų pabrėžtas maksimalus anonimiškumas, kokio turi laikytis agentai. Per visą savo gyvavimo laikotarpį serialas turėjo savo išsamų internetinį puslapį, kur šalia atlikėjų pavardžių ir serijų turinio aprašymo skelbiama nemažai tikrų faktų apie specialiųjų tarnybų darbą. 

Kriminalinis serialas

Didžioji Britanija

2002–2011

N-7

Autorius: David Wolstencroft

Vaidina: Peter Firth, Hugh Simon, Nicola Walker, Rupert Penry-Jones, Miranda Raison, Keeley Hawes, Jenny Agutter, Max Brown, Matthew Macfadyen, David Oyelowo, Rory MacGregor, Lisa Faulkner, Helen Flynn  

 Spooks
(2002) on IMDb

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...