captcha

Jūsų klausimas priimtas

Premjera. „Misija Sibiras 2013. Tiumenė“

Nepriklausomybės atkūrimo dieną, Kovo 11-ąją 14.30 val. LRT televizijos žiūrovų laukia premjera: dokumentinė juosta „Misija Sibiras 2013. Tiumenė“ (aut. Donatas Žvirblis), įamžinusi praėjusią vasarą vykusią jaunimo ekspediciją lietuvių tremties vietose Vakarų Sibire, Tiumenės srityje.  
morkunaite.wordpress.com nuotr.
morkunaite.wordpress.com nuotr.

14.30 val. LRT televizijos žiūrovų laukia premjera: dokumentinė juosta „Misija Sibiras 2013. Tiumenė“ (aut. Donatas Žvirblis), įamžinusi praėjusią vasarą vykusią jaunimo ekspediciją lietuvių tremties vietose Vakarų Sibire, Tiumenės srityje.

Aštuntus metus gyvuojantis projektas „Misija Sibiras“ kalba apie tai, kad istorinė atmintis ir vienybė jaunus žmones įkvepia dideliems darbams. Pasak filmo kūrėjų, dvi savaites trukusioje ekspedicijoje Rusijos Federacijos Tiumenės srityje buvo aplankytos dešimtmečius dūlančios lietuvių amžino poilsio vietos. Dalies jų pėdsakus su savimi nusinešė laiko tėkmė, kitos dulkėmis virsti gali bet kurią akimirką. 

Ekspedicija pabuvojo daugiau nei pusę amžiaus niekieno nelankytose vietose, kur kadaise kūrė, gyveno, mylėjo ir viltį sugrįžti puoselėjo mūsų tautiečiai. Vienas kelionės organizatorių Arnas Marcinkus pasakoja, kad atmintis tose vietose vis dar gyva: „Čia tebestūkso kadaise lietuvių rankomis suręstos mokyklos, namai ir ištisos gatvės, kuriose kadaise aidėjo lietuviški žodžiai ir dainos. Vietiniai gyventojai atvykėlius iš Lietuvos laikė keistuoliais, kurie po 14 valandų darbo grįždavo su dainomis, skaitė apie architektūrą, matematiką ir astronomiją. Nuvargę inteligentai, kurie nieku gyvu neišsižadėjo savo šaknų... Tai neįkainojama patirtis, kuri užkrečia gerumu ir pasididžiavimu savo šalimi.“ 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...