captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Specialus tyrimas“: darbas, į kurį galima neiti

Kur rasti tokį darbą, į kurį būtų galima neiti? Savaitę, mėnesį ar net metus? Tokio darbuotojo joks protingas darbdavys nelaikys – už pravaikštas atleis be jokio gailesčio ar išeitinės kompensacijos. Nes tą numato ir sveika logika ir Lietuvos įstatymai. Tačiau yra ir išimčių. Tokius darbuotojus už solidžią 7-8 tūkst. litų  algą... samdo visi Lietuvos Respublikos piliečiai. Ir už pravaikštas jų atleisti negali. Nes tie „darbuotojai“ dirba pagal savo susikurtas taisykles. Tai – Seimo nariai.    Jau beveik metus darbe nesirodo parlamentarė Neringa Venckienė. Rinkėjai nežino nei kur ji tiksliai yra, nei ką šiuo metu veikia. Mįslingį ir jos bendražygiai, „Drąsos kelio“ frakcijos nariai. Jie tikina, kad parlamentarė  toliau sąžiningai dirba Lietuvai, teikia įstatymų projektus, nors už juos ir negali balsuoti.   Kitas retas Seimo svečias – Viktoras Uspaskich. Jį, dažniau nei Seime galima sutikti teismo salėje. Paklaustas ar samdytų darbuotoją, kuris labiau nei darbą mėgsta pravaikštas – parlamentaras pasiūlė „nemaišyti dviejų skirtingų dalykų“: esą Seimo nariai – nėra „paprasti“ darbuotojai. Parlamentarų darbą apibrėžia ne Darbo kodeksas, o Statutas,  už posėdžių praleidinėjimą numatantis tik nežymų algos sumažinimą.   Kita tema. Jei kada pasijusite blogai, aišku, pirmiausia kvieskite greitąją pagalbą. Tačiau paskambinę, būtinai pasiteiraukite, kiek jums tai kainuos. Panevėžiečių Mikutavičių šeima už savo mamos pervežimą iš vienos ligoninės į kitą sumokėjo - daugiau nei 700 litų. Specialus tyrimas – apie tinginio svajonę - turėti darbą ir į jį nevaikščioti ir nemokamos greitosios pagalbos komercines paslaugas ir jų milžiniškus įkainius. Ketvirtadienį, 21.45 per LRT televiziją.   
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Kur rasti tokį darbą, į kurį būtų galima neiti? Savaitę, mėnesį ar net metus? Tokio darbuotojo joks protingas darbdavys nelaikys – už pravaikštas atleis be jokio gailesčio ar išeitinės kompensacijos. Nes tą numato ir sveika logika, ir Lietuvos įstatymai. Tačiau yra ir išimčių. Tokius darbuotojus už solidžią 7-8 tūkst. litų  algą... samdo visi Lietuvos Respublikos piliečiai. Ir už pravaikštas jų atleisti negali. Nes tie „darbuotojai“ dirba pagal savo susikurtas taisykles. Tai – Seimo nariai.

 Jau beveik metus darbe nesirodo parlamentarė Neringa Venckienė. Rinkėjai nežino, nei kur ji tiksliai yra, nei ką šiuo metu veikia. Mįslingi ir jos bendražygiai, „Drąsos kelio“ frakcijos nariai. Jie tikina, kad parlamentarė  toliau sąžiningai dirba Lietuvai, teikia įstatymų projektus, nors už juos ir negali balsuoti.

Kitas retas Seimo svečias – Viktoras Uspaskich. Jį, dažniau nei Seime, galima sutikti teismo salėje. Paklaustas, ar samdytų darbuotoją, kuris labiau nei darbą mėgsta pravaikštas, parlamentaras pasiūlė „nemaišyti dviejų skirtingų dalykų“: esą Seimo nariai – nėra „paprasti“ darbuotojai.

Parlamentarų darbą apibrėžia ne Darbo kodeksas, o Statutas,  už posėdžių praleidinėjimą numatantis tik nežymų algos sumažinimą.

Kita tema. Jei kada pasijusite blogai, aišku, pirmiausia kvieskite greitąją pagalbą. Tačiau paskambinę, būtinai pasiteiraukite, kiek jums tai kainuos. Panevėžiečių Mikutavičių šeima už savo mamos pervežimą iš vienos ligoninės į kitą sumokėjo daugiau nei 700 litų.

Specialus tyrimas – apie tinginio svajonę – turėti darbą ir į jį nevaikščioti ir nemokamos greitosios pagalbos komercines paslaugas ir jų milžiniškus įkainius. Ketvirtadienį, 21.45 val. per LRT televiziją.

Vedėjas Daumantas Butkus.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...