captcha

Jūsų klausimas priimtas

Premjera. Ką tik sukurtas prancūzų dokumentnis filmas „Putinas grįžo“ (Putin is back).

2007 metais ši filmavimo grupė sukūrė juostą „Putino sistema“, kuri buvo parodyta daugiau kaip 40-yje šalių. Joje papasakojo, kaip KGB leitenantas Vladimiras Putinas metodiškai kopė laiptais į valdžią .  

2007 metais ši filmavimo grupė sukūrė juostą „Putino sistema“, kuri buvo parodyta daugiau kaip 40-yje šalių. Joje papasakojo, kaip KGB leitenantas Vladimiras Putinas metodiškai kopė laiptais į valdžią .

2011-aisiais Putinas vėl dalyvauja prezidento rinkimuose. Po suklastotų rinkimų jis perrenkamas prezidentu ir šį kartą gali juo išbūti ilgus metus. Rusijos opozicijos judėjimai ima maištauti. Tačiau su oponentais greitai ir žiauriai susidorojama. Pamažu apribojamos visos žodžio laisvės formos, atsiranda dekretai apie užsienio finansuojamų organizacijų paskelbimą šnipais, homoseksualumas skelbiamas nusikaltimu, randasi įvairių apribojimų interneto vartotojams. Stiprėja valstybės kontrolė, valstybė monopolizuoja naftą ir dujas, skatina korupciją, stiprėja represijos prieš vyriausybei nepalankius teisininkus, žurnalistus ir kovotojus už žmogaus teises. Rusija šiandien yra valstybė, kurią valdo specialiosios tarnybos – policija, kariuomenė ir slaptosios tarnybos. Talentingas intrigų meistras Putinas yra kaip caras – vienintelis asmuo, kontroliuojantis įvairių klanų režimą, kur kiekvienas narys trokšta  įtikti Kremliaus viršūnėms. Rusijoje šiandien „diktokratija“. Tam priešinasi inteligentija ir pilietinė visuomenė, tačiau tos jėgos tebėra susiskaldžiusios ir neturi tikro lyderio. Verslininkus, kurie Rusijos ekonomikai galėtų suteikti gyvybingumo, nuolat apiplėšinėja aktyvūs korumpuoti valdininkai. Nors leidusi laisvąjį verslą ir  laisvus gyventojų  rinkimus, Putino sistema blokuoja žiniasklaidą ir turi absoliučią  politinę bei ekonominę galią.

Putinas dėmesį telkia į artimesnius Rusijos santykius su Kinija. Bet jie gali formuoti stipresnes kliūtis Jungtinių Valstijų hegemonijai. Ar Putinas sėkmingai įgyvendins savo planus?  

Dokumentinis filmas

2014

Prancūzija

Režisierius: Jean-Michel Carré 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...