captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lietuvos vaikų ir moksleivių dainų TV konkursas „Dainų dainelė 2014".

Jau šį šeštadienį 13 val. LRT televizijos eteryje – pirmoji „Dainų dainelės“ laida. Jubiliejinį, šiemet 40-metį švenčiantį konkursą ves Ignas Krupavičius.  

Jau šį šeštadienį 13 val. LRT televizijos eteryje – pirmoji „Dainų dainelės“ laida. Jubiliejinį, šiemet 40-metį švenčiantį konkursą ves Ignas Krupavičius.

Vytautas Juozapaitis, Judita Leitaitė, Sigutė Trimakaitė, Deividas Staponkus, Vaida Genytė, Loreta Sungailienė, Rafailas Karpis, Liudas Mikalauskas, Edmundas Seilius, Kristina Zmailaitė, Monika Linkytė, Liepa Mondeikaitė, Justinas Lapatinskas, Vilius Tarasovas, Evelina Sašenko, Ona Kolobovaitė, Jurgis Brūzga  – tai tik nedaugelis „Dainų dainelės“ laureatų, šiandien žibančių Lietuvos scenoje.

1974-aisiais gimęs unikalus tūkstančius moksleivių pritraukiantis reiškinys jau užaugino ne vieną  dalyvių ir klausytojų kartą. „Dainų dainelė“ siekia puoselėti dainavimo kultūrą, skatinti gabių vaikų saviraišką, atrinkti geriausius jaunuosius solistus ir vokalinius ansamblius.  

„Dainų dainelė – tai spindinčios vaikų akys, tai pirmas žingsnis į didžiąją sceną, tai paraiška į dainuojantį meno pasaulį. Tad pabūkime kartu prie TV ekranų ir pasidžiaukime tomis nuostabiomis akimirkomis, kurias dovanos balsingiausi iš balsingiausių Lietuvos vaikų ir moksleivių“, – kviečia „Dainų dainelės“ organizatorius ir vertinimo komisijos vicepirmininkas, Nacionalinės Čiurlionio menų mokyklos direktorius Romualdas Kondrotas.

Kas dvejus metus net devynis mėnesius trunkančiame projekte dalyvauja 3 – 19 metų vaikai ir mokiniai iš visų 60-ties Lietuvos savivaldybių. Geriausius dalyvius, jau įveikusius atrankas regionuose, vasario-gegužės mėnesiais išvysta LRT televizijos žiūrovai.

Konkurso dalyviai skirstomi į 4 amžiaus grupes. Dalyviai ir būsimi laureatai vertinami pagal šiuos kriterijus: intonavimą, vokalinius duomenis,  ansambliškumą, repertuaro pasirinkimą ir interpretaciją, artistiškumą, sceninę kultūrą.

Zoninių turų ir televizijos koncertuose pasirodo iki 5 tūkstančių jaunųjų dainininkų ir akompanuojančių ansamblių dalyvių. Baigiamojoje konkurso laureatų šventėje koncertuoja apie 300 jaunųjų dainininkų. Per visą „Dainų dainelės“ gyvavimo istoriją joje dalyvavo daugiau kaip 200 tūkstančių mokinių.

Baigiamasis laureatų pasirodymas bus surengtas Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre birželio 1 d. Jį tiesiogiai transliuos LRT televizija. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...