captcha

Jūsų klausimas priimtas

Dokumentinio kino vakaras: „Ukraina“, 1 d. (Ukraine: The Fight for Democracy)

Ukrainiečių tauta ilgus amžius kovojo už savo laisvę ir nepriklausomybę. XVI amžiuje kazokai, įsikūrę Dniepro pakrantėse, demokratiniu būdu išrinko savo vyriausybę, tačiau nepriklausomybė truko labai trumpai – Ukraina buvo užpulta ir pasidalyta tarp lenkų ir rusų okupantų.      

Ukrainiečių tauta ilgus amžius kovojo už savo laisvę ir nepriklausomybę. XVI amžiuje kazokai, įsikūrę Dniepro pakrantėse, demokratiniu būdu išrinko savo vyriausybę, tačiau nepriklausomybė truko labai trumpai – Ukraina buvo užpulta ir pasidalyta tarp lenkų ir rusų okupantų. Vėliau ilgiems metams šalis tapo Rusijos imperijos dalimi. Tapusi Sovietų Sąjungos respublika, 1930 metais Ukraina išgyveno baisų badmetį, mirė keli milijonai žmonių. 1991 metais SSRS subyrėjo ir didžiausia Europos valstybė pagaliau sulaukė ilgai lauktos laisvės. Netrukus valdoma buvusių komunistų partijos bosų tapo korupcijos, oligarchų savivalės ir nusikaltėlių niokojamu kraštu. 2004 metais opozicija išvedė žmones į gatves, šalyje įvyko oranžinė revoliucija ir į valdžią atėjo demokratinės jėgos. Prezidentu tapo Viktoras Juščenka, vyriausybei ėmė vadovauti Julija Tymošenko. Tačiau po 2010 metų rinkimų prezidentu tapęs Viktorius Janukovyčius vėl pamažu grąžina senąją tvarką. Vėl įsigali represijos ir galinga oligarchų įtaka. Oranžinės revoliucijos šauklė Julija Tymošenka patenka į kalėjimą. Šiandien Ukrainoje – chaosas...

Pirmadienį „Dokumentinio kino vakare“ – I-oji 2011-aisiais sukurto prancūzų dviejų dalių dokumentinio filmo dalis „Kova už demokratiją“. Subtitruota.

Rež. Jill Emery, Jean-Michael Carre.   

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...