captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Durys atsidaro“: tapyba vardan tapybos – jauno menininko A. Zakarausko parodoje

Ar pamenate, kaip dar mokyklos suole išgirdote apie Juozą Tumą Vaižgantą. Visuomenės veikėją, pedagogą, kunigą, rašytoją. Ir tuomet literatūros mokytoja iki kito pirmadienio liepė jums perskaityti jo apysaką „Dėdės ir dėdienės“.   
Tapytojas Andrius Zakarauskas.
Tapytojas Andrius Zakarauskas.

Ar pamenate, kaip dar mokyklos suole išgirdote apie Juozą Tumą Vaižgantą. Visuomenės veikėją, pedagogą, kunigą, rašytoją. Ir tuomet literatūros mokytoja iki kito pirmadienio liepė jums perskaityti jo apysaką „Dėdės ir dėdienės“. Pakelkite rankas, kurie atliko namų darbus... Perskaičiusius kviečiame prisiminti, o knygos taip ir neatsivertusius – istoriją apie nelaimingą meilę išgirsti teatre.

Vieną vėsų vasario vakarą Vilniuje, „Vardan“ atvėrė „Vartus“. Kalbotyroje tai būtų vadinama aliteracija – vienodų ar panašiai skambančių priebalsių kartojimas kalboje. Tačiau jei tai perkeltume į tapybą? Vienodai ar panašiai skambantys paveikslai? Galerijoje „Vartai“ tapyba apie tapybą, tapyba vardan tapybos, jauno tapytojo Andriaus Zakarausko parodoje „Vardan“.

Jei jūsų meilė būtų tokia, kurios vardą vis užmiršti, kitą rytą pabundi ir vėl bandai prisiminti. Bet ar meilei svarbu kreiptis vardais, tais tikraisiais, kurie tarsi įjungia protą, aplink kuriuo sukasi viso pasaulio tvarka. Pasaulis be tvarkos suktųsi, bet be meilės... Valstybiniame Jaunimo teatre Arvydo Lebeliūno spektaklis „Pabaigos pradžia“ apie tai, kokia būna meilė, kai sergi nepagydoma Alzheimerio liga.

Tad tebūna šviesi ir šilta diena atvėrus duris į kultūrą... 

Vedėja Lolita Bytautaitė.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...