captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto suktinis“: kodėl daina neleidžia pasenti?

Laidoje „Ryto suktinis su Zita Kelmickaite“ – gražūs, darbštūs ir dainingi žmonės. Marytės Venckienės gyvenimas sukasi ne tik apie dainas. Jos aruodai pilni nepaprasto gėrio – čia puikuojasi ne tik iš lauko nuimtas derlius, bet ir spalvingai atrodantys stiklainiai.   
Laidos vedėja Zita Kelmickaitė.
Laidos vedėja Zita Kelmickaitė.

Laidoje „Ryto suktinis su Zita Kelmickaite“ – gražūs, darbštūs ir dainingi žmonės. Marytės Venckienės gyvenimas sukasi ne tik apie dainas. Jos aruodai pilni nepaprasto gėrio – čia puikuojasi ne tik iš lauko nuimtas derlius, bet ir spalvingai atrodantys stiklainiai. Žali ir raudoni pomidorai, raudonosios paprikos, įvairiausios mišrainės, uogienės, sultys, o kur dar marinuoti bei rauginti agurkėliai, gardžiai atrodantys kopūstai ir glotniai supjaustytos morkos stiklainiuose. Sužinosite įmantriausių ir tikrai neskanautų konservuotų daržovių bei mišrainių receptus. Marytė išduos ir skaniausią savo paslaptį – daržovių mišrainės su perlinėmis kruopomis receptą.

Vakarais Marytė Venckienė ir kitos Ringailių folkloro ansamblio moterys renkasi pasidainuoti kartu. Su Ringailių folkloro ansamblio vyrais jau susipažinome, tad šį kartą Jūsų laukia jauki pažintis su moterimis, jų skambiomis dainomis. Ar iš tiesų daina gyvenimą praskaidrina ir neleidžia taip greitai pasenti?

Ir dar viena be galo gundanti tema – kenkimo magijos tradicija, kuri yra išlikusi mūsų tradicinės kultūros papročiuose ir apeigose, tikėjimuose ir prietaruose, sakmėse ir pasakojimuose apie burtininkus, raganas, žmones, turinčius blogą akį, balsą ar ranką.

Kalbėsimės apie žmones, kurie turėjo nepaprastų gebėjimų – galių nužiūrėti, užburti žmones, gyvūnus, augalus ar net daiktus. Savo patirtimi dalysis etnologė, Lietuvos liaudies kultūros centro vyriausioji archyvarė ir naujos knygos  „Galia užburti“ (kenkimo magija 1982–2012 metų įrašuose) autorė Rita Balkutė.

Žiūrėkite laidą „Ryto suktinis“ šį šeštadienį 10.30 val.

Rašykite mums, siųskite savo pasiūlymus ir pageidavimus.

Jūsų minčių labai lauksime el. pašto adresu: norinkeviciute@gmail.com

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...