captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Emigrantuose“ – jaunųjų lietuvaičių laimės paieškos

Vieni teigia, kad ne piniguose laimė, kad jos reikia ieškoti mažuose, žaviuose kasdienybės smulkmenose, patinkančioje veikloje, mylimo žmogaus glėbyje ir t.t. Tačiau tie patys pritars, jog nepritekliuje ir nuolatinėje įtampoje dėl išgyvenimo laimė negalima.   
Orijus Gasanovas.
Orijus Gasanovas.

Vieni teigia, kad ne piniguose laimė, kad jos reikia ieškoti mažuose, žaviuose kasdienybės smulkmenose, patinkančioje veikloje, mylimo žmogaus glėbyje ir t.t. Tačiau tie patys pritars, jog nepritekliuje ir nuolatinėje įtampoje dėl išgyvenimo laimė negalima. Matyt todėl dauguma jaunosios kartos atstovų pirma suka į užsienį siekdami aprūpinti savo gerovę, o tik po to ieško tikrosios laimės...

Pirmoji socialinės dokumentikos „Emigrantai“ dalis apie svajonių jaunikį – Artūrą Vaškevičių iš Klaipėdos. Dvidešimt devynerių metų vyriškis prisipažįsta, jog pats metas kurti šeimą bei susilaukti palikuonių, tačiau niekaip neranda su kuo... Klaipėdietis nuo dešimties metų aktyviai užsiima sportu ir tobulina savo kūną, jis – kultūristas. Jau penkerius metus Artūras gyvena Olandijoje, mažame miestelyje Weert. Čia vyriškis atvažiavo paskui mamą. Dabar Artūras dirba kroviku įmonėje, kuri gamina laidus. Vyriškis džiaugiasi savo gyvenimu Olandijoje: gera alga, prabangus butas, dar geresnė mašina, mylimas užsiėmimas – sportas, tačiau trūksta tos vienintelės. Artūras teigia, jog olandės jam neįdomios, jam reikia lietuvaitės, kuri sutiktų atvykti gyventi į Olandiją ir būti jo išsvajotoji antroji pusė.

Antroji laidos „Emigrantai“ dalis pasakos apie jauną porą. Eglė ir Deividas savo laimę jau yra atradę – vienas kitą, jiems dabar trūksta paprasto dalyko – pinigų. Klaipėdietis Deividas jau mokykloje suprato, kad, norint gyventi pasiturintį gyvenimą, reikės dirbti ir vargu, ar įmanoma to pasiekti dirbant Lietuvoje. Vaikinas išvyko uždarbiauti į Angliją, vėliau į Olandiją. Pastarojoje dirbo pramonės alpinistu – gerai apmokamą, tačiau labai pavojingą darbą. Į jo gyvenimą atėjus Eglei, vaikinas darbą užsienyje metė. Mergina baigusi verslo administravimo ir vadybos studijas universitete, dirbo logistikos firmoje vadybininke. Eglei šis darbas pasirodė kupinas streso ir neteikiantis džiaugsmo. Pora išvyko gyventi ir dirbti į šiaurę, Norvegiją, Trumpsės miestelį. Šiandien Deividas dirba kirpėju, o Eglė gamina sumuštinius fabrike.

„Emigrantai“ – antradienį 19:30 per LRT televiziją. Reportažus rengė Orijus Gasanovas ir Akvilė Kavaliauskaitė. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...