captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Stilius“: kuo lietuviškas sūris skiriasi nuo prancūziškojo?

Kelis muzikos diplomus turinti Ūla Ulijona Žebriūnaitė, prieš ketverius metus laimėjusi konkursą ir atsidūrusi Italijos radijo ir televizijos orkestre, net neįsivaizdavo, kokia bus kita jos stotelė. Įsikūrusi Turino mieste, į Lietuvą smuikininkė grįžta gana retai.  
Laimutės Nosevičienės nuotr.
Laimutės Nosevičienės nuotr.

Kelis muzikos diplomus turinti Ūla Ulijona Žebriūnaitė, prieš ketverius metus laimėjusi konkursą ir atsidūrusi Italijos radijo ir televizijos orkestre, net neįsivaizdavo, kokia bus kita jos stotelė. Įsikūrusi Turino mieste, į Lietuvą smuikininkė grįžta gana retai. Paskutinį sykį itin liūdna proga – Anapilin palydėti savo tėvo, garsaus kino režisieriaus. Ūla prasitaria, netekusi ne tik tėvo, bet ir dvasinio vadovo, ir dabar gyvena apmąstymuose. Laidoje sužinosite, kokie jie ir kodėl muzikė tikina ištekėjusi už smuiko?

Kuo lietuviškas sūris skiriasi nuo prancūziškojo? Sūrio meno specialistas Valdas Kavaliauskas tikina, kad beveik niekuo, ir atvirai pasakoja net apie 20 rūšių skanėstus, kuriuos ruošia sykiu su žmona. Pažiūrėti sutuoktinių  išmanumo ir palyginti produkto skonio važiuoja ekskursijos. „Sūriai – kaip ir mes: vienokie – vasarą, kai esame kupini jėgų, ir kitokie – žiemą, kai sulėtėja ir žingsniai, ir mintys“, – atskleidžia tikrą filosofiją ir paslaptis Valdas.

Kokia mūsų tautiečių reputacija Švedijoje?  Justina Rosengren Skandinavijoje atsidūrė prieš trejus metus. „Esu tipiška meilės emigrantė, tačiau lyginti mūsų vyrų ir švedų nesiryžtu. Mano vyras yra geriausias, o lietuviams reikia labiau pasirūpinti sako išvaizda ir tvarka“, – atsargiai sako moteris, sugebėjusi integruotis į darbo rinką, atrasti savą nišą ir nustoti žvalgytis Lietuvos pusėn. Ar buvo lengva pritapti šalyje, kur nėra biurokratijos, nėra korupcijos ir visi vienas kitą tujina? Kuo mes skiriamės nuo švedų ir kodėl jie gyvena geriau? 

Laidos autorė ir vedėja Violeta Baublienė.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...