captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Tapatybė.LT“: „Globalios Lietuvos apdovanojimų“ užkulisiai: ką apie mus mano Lietuvos draugai?

Sausio 3 dieną Prezidentūroje įvykusiuose „Globalios Lietuvos apdovanojimuose 2013” buvo pagerbti ir prezidentės Dalios Grybauskaitės apdovanoti šviesiausi lietuviai ir su Lietuva siejami asmenys, daug pasiekę mokslo, verslo ir kultūros srityse bei konkrečiais darbais prisidėję prie šalies pozicijų stiprinimo pasaulyje.  
Laidos vedėjas Modestas Mastavičius.
Laidos vedėjas Modestas Mastavičius.

Sausio 3 dieną Prezidentūroje įvykusiuose „Globalios Lietuvos apdovanojimuose 2013” buvo pagerbti ir prezidentės Dalios Grybauskaitės apdovanoti šviesiausi lietuviai ir su Lietuva siejami asmenys, daug pasiekę mokslo, verslo ir kultūros srityse bei konkrečiais darbais prisidėję prie šalies garsinimo pasaulyje. Apdovanojimai, kuriems iš viso buvo nominuotas 41 kandidatas iš 13 šalių, buvo teikiami už Lietuvos eksporto skatinimą, investicijų pritraukimą, tarptautinių naujovių diegimą, jaunimo lyderystės skatinimą, patirties sklaidą, šalies vardo garsinimą bei viso gyvenimo nuopelnus.

Į Vilniuje surengtas iškilmes atvyko bei gražia lietuvių kalba savo mintimis apie lietuviškąją tapatybę pasidalino filmų apie Lietuvos rezistencines kovas kūrėjas, rašytojas švedas Jonas Ohmanas, pelnęs Lietuvos draugo apdovanojimą.

„Šiais laikais globalizacija – turbūt rimčiausias iššūkis tokiai mažai šaliai kaip Lietuva“, – laidos „Tapatybė.LT“ kūrybinei grupei teigė J. Ohmanas. Paklaustas, ar egzistuoja tokia sąvoka kaip pasaulio lietuvis, šiuo metu Lietuvoje gyvenantis filmų kūrėjas prisipažino, jog pasaulio lietuvį jis geriausiai įžvelgia viename iš socialinių tinklų: „Lietuviškiausia erdvė, su kuria tenka susidurti, yra facebook, kur lietuviai gyvena iš tikrųjų labai intensyviai – ir reiškiasi, ir pykstasi, ir aptaria visokius reikalus. Facebook‘e matau tą tikrą pasaulio lietuvį, kuris gal nebūtinai čia, Lietuvoje, gyvena, gal ir kažkur tikrai toli gyvena, bet vistiek domisi, komentuoja. Tad pasaulio lietuvis – pakankamai virtualus reiškinys.“

Pasak švedo Jono Ohmano, svarbiausia tautos gyvenime yra kalba: „Kiekvienas žmogus, kuris šneka lietuviškai, kuris gali bent kiek susikalbėti, gal ir su akcentu, yra atradęs tą tokią lietuvišką paslaptėlę. Kiekvienas save laikantis lietuviu arba lietuvių prieteliu, kaip aš, taip pat turi tam tikrą santykį su Lietuvos žeme, su upėmis, su miškais, su laukais.“

Svarstydamas, kuo jį labiausiai stebina lietuvių tauta, vertėjas J.Ohman juokaudamas prisipažino: „Kas yra didžiausias lietuvio priešas? Visi žinom, kad lietuvio didžiausias priešas yra kaimynas. Kodėl taip yra? Aš, kaip skandinavas, niekaip negaliu suprasti, kodėl taip yra.“

Antrus metus vykę „Globalios Lietuvos apdovanojimai 2013“ įvertino bei pagerbė tarptautinių lietuvių siekį kurti pasauliniu mastu sėkmingą bei pripažintą Lietuvą. Apdovanojimus inicijavusi organizacija Global Lithuanian Leaders plėtoja globaliai veikiančių profesionalų, siejančių save su Lietuva, tinklą, taip prisidėdama prie tarptautinių galimybių Lietuvai kūrimo. Šio tinklo tikslas – bendromis pastangomis kurti stiprią ir konkurencingą Lietuvą, stiprinti jos ekonomikos, verslo, kultūros, mokslo tarptautines pozicijas, įtraukti užsienio lietuvių diasporą bei panaudoti jų sukauptą patirtį, kontaktus ir žinias Lietuvos tarptautiškumo stiprinimui.

„Tapatybė.LT” – šį šeštadienį per LRT Lituanicą 23.15 val. Lietuvos laiku. Laidą tiesiogiai galima matyti ir portale LRT.LT. 

Laidos vedėjas Modestas Mastavičius.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...