captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Emigrantuose“ – užsienyje atrastos laimės formulės

Besibaigiant seniesiems metams kiekvienas iš mūsų permąsto savo darbus, kelia naujus tikslus ir tikrina savosios laimės formulės veiksmingumą.   
Orijus Gasanovas.
Orijus Gasanovas.

Besibaigiant seniesiems metams kiekvienas iš mūsų permąsto savo darbus, kelia naujus tikslus ir tikrina savosios laimės formulės veiksmingumą. Šį kartą socialinės dokumentikos laidoje „Emigrantai“ papasakosime apie stebuklingą laimės formulę, kuri deja, negalima Lietuvoje. Laidos herojai savo svajonių ir gyvenimo lyg iš pasakų pasiekė svetimoje šalyje.

Pirmasis reportažas iš Dublino, Airijos. Ten laidos kūrėjai susitiko su šiek tiek primiršta, tačiau anuomet, 2007 metais, buvusia  gana ryškia žvaigždute. Dainininkė Raimonda Masiulytė dalyvavo nacionalinės „Eurovizijos“ atrankose ir tiesioginiame eteryje nurijo itin karčią Jurijaus Smorigino kritikos piliulę dėl neva netinkamos suknelės. Tai sukėlė didelį visuomėnės ir žiniasklaidos dėmesį ir mergina, ieškodama ramybės, paliko šalį. Dubliną ji pasirinko, nes čia gyveno jos sesuo. Raimonda šiame mieste jau yra daugiau nei keturis metus ir spėjo ištekėti, išsiskirti ir planuoja naujas vestuves su juodaodžiu sužadėtiniu Vimal iš Mauricijaus. Be  to, mergina studijuoja muzikos meną, aktyviai dalyvauja muzikinėje veikloje, koncertuoja ir kuria didžius planus, kuriuos įgyvendins bet kur, bet ne Lietuvoje...

Antrasis reportažas žiūrovus nukels į šiaurę prie poliarinio rato, į Norvegiją, Trumsės miestelį. Apie aštuonerius metus čia gyvena mama Sigutė bei dukros Lina ir Renata. Būdama vieniša mama Šiauliuose, Sigutė suvokė, kad norėdama savo dukroms geros ateities, nesugebės jos sukurti gyvendama Lietuvoje ir gaudama mažus pinigus. Moteris nusprendė išvykti užsidribti pinigų į Norvegiją. Pradžioje dirbo fermoje pas ūkininką. Tris mėnesius mėgaudavosi Norvegijos gamtos grožiais, o po to grįždavo trims mėnesiams pas dukras į Lietuvą. Tokiu ritmu moteris gyveno vienerius metus, kol nusprendė išsivežti ir dukras. Dabar moterys gyvena savo pasakų gyvenimą. Sigutė spėjo ištekėti, išsiskirti ir vėl įsimylėti... Na, o jaunoji Lina spėjo tapti grožio karaliene ir mėgaujasi šlovės akimirkomis.

„Emigrantai“ – antradienį 19:30 per LRT televiziją. Reportažus rengė Orijus Gasanovas ir Akvilė Kavaliauskaitė. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...