captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Stilius“: kalba yra didelė išdavikė, nes pasako apie mus dalykų, kurių net neįtariame...

Metai baigiasi, metai prasideda. Tokiomis mintimis sveikina serialo kūrėjai, išsyk po Naujųjų LRT TELEVIZIJOJE prisistatantys su populiariu „Naisių vasaros“ serialu.   
Laidos autorė ir vedėja Violeta Baublienė.
Laidos autorė ir vedėja Violeta Baublienė.

Metai baigiasi, metai prasideda. Tokiomis mintimis sveikina serialo kūrėjai, išsyk po Naujųjų LRT TELEVIZIJOJE prisistatantys su populiariu „Naisių vasaros“ serialu. Kuo šiandien gyvena lietuviškas kaimas? Koks jis kuriamas seriale ir kuo skiriasi televizija ir gyvenimas? Traukiame į Naisius, kur susirinko kūrybinė serialo kūrėjų grupė, prisistatė kino žvaigždės ir kalbėjosi apie filmavimo aikštele pavirtusį kaimą.

Kokios yra senosios Europos šeimos vertybės? Milane susitikome su gerbiama pora, kurioje du žmonės vienas kitam yra svarbiausi bene trisdešimt metų. Giovannis Lato – išskirtinės parfumerijos kompanijos vadovas. Jo žmona Leticia – televizijos žvaigždė. Abu kilę iš pasiturinčių senosios kartos Perugio šeimų. Abu turi reikalų su garsiausiais Italijos politikos ir mados scenos žaidėjais. Ir abu neslepia puikios savo gyvenimo kokybės.Taigi kaip gyventi, kad artimam žmogui šypsotumeis kiekvieną mielą dieną, ir kas itališkuose namuose yra svarbiausia?

Šnekėsimės ir apie lietuvių kalbą bei jos madas. Ką lietuviams praeityje reiškė žodis „pinigai“ arba „moteris“? Lietuvių kalbos instituto direktorė Jolanta Zabarskaitė teigia, kad kalba yra didelė išdavikė, nes pasako apie mus dalykų, kurių net neįtariame. Neseniai mokslininkė viešai pareiškė, kad, jeigu nieko nesigriebsime, jau po 25 metų lietuviškai galėsime paprašyti barščių tik pas močiutę kaime. Pažintis su Jolanta sklaido stereotipus apie sausus ir diktatoriškus kalbininkus. O jos namuose radome ir taiklaus humoro, ir neįprastų kolekcijų bei gyvūnų. 

Laidos autorė ir vedėja Violeta Baublienė.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...