captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Mūsų laisvės metai. 2000-ieji“: interneto eros pradžia Lietuvoje

2000-iaisiais vis dar mažai kas namuose turėjo internetą, o prisijungti prie jo buvo ištisas procesas, tačiau kaip tik tame interneto „akmens“ amžiuje užsimezgė ir naujienų portalų gyvavimo istorija – pradėjo veikti  delfi.lt.  
Vedėjai Edita Mildažytė ir Audrius Siaurusevičius.
Vedėjai Edita Mildažytė ir Audrius Siaurusevičius.

2000-iaisiais vis dar mažai kas namuose turėjo internetą, o prisijungti prie jo buvo ištisas procesas, tačiau kaip tik tame interneto „akmens“ amžiuje užsimezgė ir naujienų portalų gyvavimo istorija – pradėjo veikti  delfi.lt. Tais metais startavo ir tarptautinė Vilniaus knygų mugė, kuri suteikė paprastam lietuviui ligtol neregėtą galimybę – kaip sako organizatoriai – pačiupinėti gyvą klasiką už sagos.

Bene labiausiai Lietuvą kaitino žinios iš Sidnėjaus vasaros olimpiados: dvigubas auksas, triguba bronza, naujas himnas „Trys milijonai“ ir „tik per plauką“ nelaimėtos krepšinio varžybos prieš JAV rinktinę, sudarytą iš NBA žvaigždžių.

Jaunas Vilniaus meras Artūras Zuokas lankėsi Vilniaus čigonų tabore, kuris tyliai egzistuodamas sostinės pakraštyje, buvo nuaudęs tankų narkotikų tiekimo tinklą, o dar vienas naujas ir jaunas meras – Ričardas Malinauskas – sprendė narkomanijos ir bedarbystės bėdas Druskininkuose. Tie metai pažymėti kraupiais „tulpinių“ gaujos nusikaltimais ir Kiesų pagrobimu.

Po rudenį vykusių Seimo rinkimų pergalę šventė socialdemokratai, tačiau vyriausybę formavo Naujosios politikos koalicija.

Džiaugsmingi, skaudūs, prieštaringi 2000-ieji. TV studijoje, įsikūrusioje naujai atidarytuose Signatarų namuose, prisiminimais dalijosi V. Alekna, D.Gudzinevčiūtė, R. Šiškauskas, E.Gentvilas, A. Paulauskas ir kt. 

Vedėjai Edita Mildažytė ir Audrius Siaurusevičius.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...