captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Specialus tyrimas“: dega troba – gelbėkis pats!

Degančioje troboje – senutėlė motina ir pusamžis sūnus kone valandą trokšta dūmuose, deginami liepsnų. Ugniagesiai tuo met, mindžikuoja lauke, nes neturi kvėpavimo aparatų. Tai ne siaubo filmo scenarijus, o lietuviško kaimo realybė.

Degančioje troboje – senutėlė motina ir pusamžis sūnus kone valandą trokšta dūmuose, deginami liepsnų. Ugniagesiai tuo metu mindžikuoja lauke, nes neturi kvėpavimo aparatų. Tai ne siaubo filmo scenarijus, o lietuviško kaimo realybė.

Gyvybę Krekenavoje nusinešęs gaisras išsklaidė kaimo žmonių saugumo iliuziją: Lietuvoje iš bemaž 300 ugniagesių komandų kvėpavimo aparatus, reikalingus gelbėti žmonėms, turi  vos viena kita. Ar Lietuvos kaimus nuo liepsnų saugo tik angelai?

Kita tema. Aukštas pareigas užimantis Užsienio reikalų ministerijos pareigūnas už vairo elgiasi kaip kelių gaidelis – rodo nepadorų gestą policijos pareigūnams. Pažeidimas? Visai ne, vėliau nusprendžia teismas. Mat valdininkas nematė, kam rodo pro automobilio langą iškištą vidurinį rankos pirštą! Ar tai reiškia, kad nuo šiol ir kiekvienas Lietuvos pilietis tokiu gestu gali nebaudžiamas „vaišinti“ policininkus? Kodėl nepagarbą visuomenės angelams sargams rodantis ministerijos ponas ir toliau užima aukštą valstybės postą?

Ugniagesiai be dujokaukių ir valstybės ponų išdaigos – laidoje „Specialus tyrimas". Ketvirtadienį, 21.30 per LRT televiziją. Laidos rengėjams rašykite adresu: st@lrt.lt

Vedėjas Daumantas Butkus.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...