captcha

Jūsų klausimas priimtas

Europos filmų savaitė. „Klaiki vasara“. (Baiga vasara / Dangerous summer). Latvija

1940-ųjų birželis, Ryga. Visoje Europoje siaučia fašizmo šmėklos, o Sovietų Sąjungos tankai jau sutelkti prie Latvijos pasienio. Karo ir tragiškų permainų nuojauta tvyro ore.

1940-ųjų birželis, Ryga. Visoje Europoje siaučia fašizmo šmėklos, o Sovietų Sąjungos tankai jau sutelkti prie Latvijos pasienio. Karo ir tragiškų permainų nuojauta tvyro ore. Tačiau jauni žmonės net ir visuotinio nerimo bei sumaišties akivaizdoje džiaugiasi pirmosios meilės akimirkomis. Universiteto studentė Izoldė ir Latvijos radijo žurnalistas Robertas tartum nepastebi, kas vyksta aplinkui. Merginos globėjas, Latvijos vyriausybės ministras Vilhelmas Munteris reikalauja, kad Izoldė kuo greičiau išvyktų į Vokietiją ir perduoda jai svarbų šalies prezidento pasirašytą dokumentą, kurio dėka ministras ir jo sėbrai galės disponuoti Latvijos valiutos atsargomis užsienio bankuose. Tačiau įvykiai nelaukia. Sovietai jau sostinėje. Latvijos prezidentas Karlis Ulmanis per radiją pasako savo išdavikišką kalbą. Vyriausybės kabinetuose siaučia raudonieji komisarai. Izoldės lagamine gulintį dokumentą medžioja ir visas būrys rusų kariškių, ir sprukti susiruošęs ministras Munteris. Patriotiškai nusiteikęs Robertas nusprendžia sunaikinti raštą, kad pinigai neatitektų nei tėvynės išdavikams, nei okupantams.

Nedidelį vaidmenį filme sukūrė ir televizijos laidos „Sąmokslo teorija“ vedėjas Arnas Klivečka.

Karinė drama

Latvija

2000

N-7

Režisierius: Aigars Grauba

Vaidina: Uldis Dumpis, Arturas Skrastinis, Inesė Cauna, Janis Reinis, Edwardas Pavulis, Arnis Licitis, Uldis Vazdikas, Arnoldas Klivečka

 

 Baiga vasara
(2000) on IMDb

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...