captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Durys atsidaro“: netrukus – baleto „Karmen“ premjera

Net ir menkai klasikinėje muzikoje nutuokiantis žmogus, išgirdęs šokio su kastenjetėmis ar habaneros garsus, suklūsta – kažkur tai jau tikrai girdėta. O prieš akis tuomet tikrai iškyla tereadoras, korida ir aistringa čigonė Karmen.  
Laidos vedėja Lolita Bytautaitė.
Laidos vedėja Lolita Bytautaitė.

Net ir menkai klasikinėje muzikoje nutuokiantis žmogus, išgirdęs šokio su kastenjetėmis ar habaneros garsus, suklūsta – kažkur tai jau tikrai girdėta. O prieš akis tuomet tikrai iškyla tereadoras, korida ir aistringa čigonė Karmen. Garsiausios Žoržo Bizė operos muzika Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre kviečia ir vėl prisiminti šią istoriją, tik šįkart nesudainuotą, o sušoktą ypač šiuolaikiškai. Jau netrukus baleto „Karmen“ premjera.

Valstybiniame jaunimo teatre – jaunos teatro režisierės debiutas – simboliška. Po nedidelės pertraukos mažojoje teatro salėje vėl nušvito saulė – simboliška, jaunos režisierės vardas taip pat Saulė. Saulė Norkutė kviečia į premjerą „Albanijos nekaltoji", o mes – iš arčiau susipažinti su Saule, ir visai ne simboliškai. 

Praeitų šimtmečių ir dešimtmečių mada tapo eksponatais, perkame bilietus ir einame jos apžiūrėti į muziejus. Perkame bilietus ir einame jos apžiūrėti į didžiules arenas, kai pristatomos šiuolaikinės aukštosios mados kolekcijos. Mada jau seniai tapo menas, bet jei šį teiginį apversime? Ar pats menas yra mada? Kultūringame kultūros tyrime klausiame, ar būti kultūringu yra madinga?

Tiems, kurie mąsto apie kultūrą, tereikia atverti duris... Už jų – Lolita Bytautaitė.
 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...