captcha

Jūsų klausimas priimtas

Tarptautinę tolerancijos dieną – premjera. „Čia mūsų namai“

Rimo Bružo dokumentinis filmas „Čia mūsų namai“ – tai pasakojimas apie tris skirtingus ir drauge panašius žmones, gyvenančius greta mūsų, čia, Lietuvoje. Filmo herojai dažnai lydimi vertinančių praeivių žvilgsnių ir nuolat susiduria su neigiamomis aplinkinių nuostatomis, nuomone ar – geriausiu atveju – gailesčiu. Stereotipų pasaulyje būti kitokiam lygu būti stipriam.

Rimo Bružo dokumentinis filmas „Čia mūsų namai“ –  tai pasakojimas apie tris skirtingus ir drauge  panašius žmones, gyvenančius greta mūsų, čia, Lietuvoje. Filmo herojai  dažnai  lydimi vertinančių praeivių žvilgsnių ir nuolat susiduria  su  neigiamomis aplinkinių nuostatomis, nuomone ar – geriausiu atveju – gailesčiu.  Stereotipų pasaulyje būti kitokiam lygu būti stipriam.

Liubovė, Vytautas ir Eskedar - filmo herojai, atskleidžiantys savo gyvenimus, džiaugsmus ir bėdas. Kiekvienas jų, kasdien susiduriantis su stereotipų šleifu, tapo didžiulės vertybės - tolerancijos - ambasadoriais.

Vytautas - nuo gimimo neįgalus jaunuolis, sugebėjęs savo jėgomis iškilti Lietuvos muzikos pasaulyje kaip talentingas atlikėjas ir muzikantas. Liubovė - romų tautybės moteris. Mama, kuri iš paskutinių jėgų savo vaikams stengiasi suteikti sąlygas siekti išsilavinimo ir taip ištrūkti tarsi iš uždaro rato. Eskedar - etiopė, savo gyvenimą iš naujo prieš septynerius metus pradėjusi Lietuvoje. Lietuvą ji  vadina savo namais.

Ne kartą patyrę neteisybės, neigiamų nuostatų, o kartais ir agresijos pinkles, jie skleidžia geros valios ir pasaulio be sienų žinią. Pasaulio, kuris yra visų namai.

„Čia mūsų namai“ – lapkričio 16 d., šeštadienį, 21.00 val. per LRT Kultūrą.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...