captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Istorijos detektyvai”: Vyčio ir Kernavės raganos paslaptys

Kokias paslaptis slepia Lietuvos simbolis Vytis? Kodėl mūsų kunigaikščiai pasirinko šuoliuojančio raitelio ženklą? Ir išskirtinė kelionė į viduramžių Kernavę: kur ir kaip gyventa, kas valgyta ir gerta.

Kokias paslaptis slepia Lietuvos simbolis Vytis? Kodėl mūsų kunigaikščiai pasirinko šuoliuojančio raitelio ženklą? Ir išskirtinė kelionė į viduramžių Kernavę: kur ir kaip gyventa, kas valgyta ir gerta. Taip pat lauks šiurpi staigmena – vampyrės, o gal raganos kapas. Ką su ja padarė viduramžių kernaviškiai?

Tokias painias istorijos mįsles narplios Virginijus Savukynas  šeštadienį LRT televizijos laidoje „Istorijos detektyvai“.

Pirmiausia bus atidžiau pažvelgta į mūsų simbolį – Vytį. Ką jis reiškia? Aiškindamiesi šią paslaptį, prisiminsime leičius ir talentingo kalbininko Simo Karaliūno iškeltą mintį, jog Lietuvos vardas susijęs su karo vadu bei jo kariauna. Štai kaip rašoma viename metraštyje: „... krikštijo Lietuvos kunigaikštį Jaunutį ir jo kariauną Lietuvą“.

Todėl nenuostabu, kad viduramžiais lietuviai apibūdinama kaip labai karingi žmonės: „Ir bėgo rusai miškais ir kaimais nuo lietuvių, net nuo nedaugelio, kaip bėga kiškiai nuo medžiotojo, o lyviai ir latviai klusniai tarnavo lietuviams, davė maistą ir pašarą, kaip avys be ganytojo patekusios į vilkų gaują“.

Tad prie kokio atsakymo nuves šios istorinės užuominos? Kas gi tas šuoliuojantis su iškeltu kardu karys?

Kita tema – šiuolaikinių technologijų dėka išskirtinė kelionė po viduramžių Kernavę. Kokiuose namuose gyvendavo kernaviškiai? Kokia buvo jų buitis? Ką valgydavo? Kur laidodavo? Ir kodėl  taip bijojo vienos momters, kad po jos mirties išdrįso atkasti kapą ir...

Kas su jos kūnu buvo padaryta, kodėl ir kas ji buvo? Atsakymai laidoje „Istorijos detektyvai“ – šeštadienį 15.00 val. per LRT televiziją.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...