captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Emigrantai“ – apie sėkmingas lietuvių verslo idėjas užsienyje

Visi puikiai žino, kad lietuvaičiai ne iš kelmo spirti: jie darbštūs, prisitaikantys ir protingi. Savo emigracijos patirtis, sunkius bei varginančius darbus neretai lietuvis sugeba paversti pliusais, ir svetimoje vietoje įžvelgęs trūkumus, pradeda savo verslą.
Orijus Gasanovas.
Orijus Gasanovas.

Visi puikiai žino, kad lietuvaičiai ne iš kelmo spirti: jie darbštūs, prisitaikantys ir protingi. Savo emigracijos patirtis, sunkius bei varginančius darbus neretai lietuvis sugeba paversti pliusais, ir svetimoje vietoje įžvelgęs trūkumus, pradeda savo verslą. Šį kartą socialinės dokumentikos laida „Emigrantai“ pasakos istorijas apie gudrius lietuvius, kurie po vargų ir nekvalifikuotų darbų tapo verslininkais.

Pirmasis reportažas mus nukels į šiaurės Angliją, Norvičą. Mantas Meizaraitis dar būdamas aštuoniolikos metų iš karto po mokyklos baigimo paliko Lietuvą ir atvyko į miestelį, kur jo brolis sėkmingai dirbo fabrike. Vaikinas taip pat pradėjo nuo fabriko. Ilgainiui suvokęs, jog lietuvių darbštumas yra privalumas, Mantas pradėjo kviesti draugus iš Lietuvos bei juos įdarbinti. Praėjus trims metams broliai turi verslą: kviečia žmones, ima mokestį, suranda jiems darbo vietą ir apgyvendina. Tačiau tai dar ne viskas – broliai atidarė savo mašinų plovyklą, planuose turi automobilių serviso atidarymo idėją. Nors pinigų Mantui netrūksta – jis ieškodamas linksmybių, pramogų ir merginų dėmesio, įsidarbino naktiniame klube bei dirba barmenu.

Antroji istorija apie dvi poras, skirtingose Europos vietose sėkmingai vystančias savo verslo idėjas. Raimonda su Sauliumi prieš 15 metų susipažino skindami apelsinus Ispanijoje. Netrukus jie sukūrė šeimą ir liko gyventi svečioje šalyje. Praėjus septyneriems metams jiedu nusprendė atidaryti savo lietuvišką barą, skirtą ten gyvenantiems lietuviams. Tačiau atėjus krizei pastarieji iš Ispanijos miestelio Oliva dingo, tačiau baras savo veiklos nesustabdė, o tapo populiarus ispanų tarpe. Kita pora, gyvenanti Vokietijoje, Berlyne – Erika ir Justas. Jiedu į Berlyną atvyko smalsumo vedami, neplanavo užsidirbti pinigų. Tačiau ilgainiui pora atidarė nuosavą naktinį klubą, kuriame patys tarsi gyvena: ir dirba, ir linksminasi...

„Emigrantai“ – antradienį 19:30 per LRT televiziją. Reportažus rengė Orijus Gasanovas ir Akvilė Kavaliauskaitė.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...