captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Istorijos detektyvai“: kas buvo leičiai, nacių generolo giminės paslaptis ir sensacinga Lietuvos vardo kilmė

Kuo pasitikėti tais, laikais, kai artimiausi giminai čiai buvo pasiruošę suvarti peilį į širdį? Kas atkeršijo už Mindaugo nužudymą? Kas sieja Gedimino pavaldinį su nacistinės Vokietijos generolu Ericu von Mansteinu?
Laidos vedėjas Virginijus Savukynas.
Laidos vedėjas Virginijus Savukynas.

Kuo pasitikėti tais, laikais, kai artimiausi giminaičiai buvo pasiruošę suvarti peilį į širdį? Kas atkeršijo už Mindaugo nužudymą? Kas sieja Gedimino pavaldinį su nacistinės Vokietijos generolu Ericu von Mansteinu? Kokią Lietuvos valstybės paslaptį slepia leičių kaimų pavadinimai? Iš kur kilo Lietuvos vardas?

Šiuos painius klausimus, kurie, nors ir atrodo labai skirtingi, tačiau yra tarpusavyje susiję, nagrinės Virginijus Savukynas laidoje „Istorijos detektyvai“ šeštadienį 15.00 val. per LRT televiziją.

XIII amžiuje giminaičiai buvo ir stiprybė, ir pavojus. Jie ne tik galėjo padėti kovoje, bet ir patys smeigti durklą iš už nugaros. Tad ar valdovas turėjo kokią kitą atramą? Keršytojai už Mindaugo mirtį rodo, jog taip. Štai kaip metraščiuose aprašomas Treniotos nužudymas: „Paskui keturi bernai, Mindaugo žirgininkai, pradėjo galvoti, kaip galėtų užmušti Treniotą. Jam einant į prausyklą praustis, jie nutaikę tokį patogų laiką, užmušė Treniotą. Tokia buvo Treniotos nužudymo pabaiga”.

Kas gi buvo tie žirgininkai? Gal paslaptingieji leičiai? Kas jie tokie buvo? Ką veikė? Ir kuo nusipelnė Lietuvos valstybei?

Iš kur atsirado Lietuvos vardas? Jūs tikriausiai žinote daug versijų, bet mes pateiksime naujausių tyrinėjimų rezultatus. Jie visiškai kitaip leidžia įsivaizduoti Lietuvos vardo kilmę. Ši teorija apverčia aukštyn kojomis mūsų įsivaizdavimą apie mūsų istoriją. Nauja teorijaa teigia, kad Lietuvos vardas kilo iš karo sferos.

Ericas von Mansteinas buvo nacistinės Vokietijos generolas. Jis tęsė savo giminės karinę tradiciją – jo prosenelis buvo Prūsijos generolas. Prasidėjus karui su Sovietų sąjunga, jis su tanku pervažiavo per Lietuvą. Tačiau kaip šis generolas susijęs su Vytenio ir Gedimino pavaldiniu?

Vedėjas Virginijus Savukynas.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...