captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kultinė veiksmo drama su Sylvesteriu Stallone „Rokis“ (Rocky)

Filmo scenarijų Sylvesteris Stallone parašė  per tris dienas. Jo įkvėpimo šaltiniu tapo 1975 m. vykusi kova tarp boksininkų Muhamado Ali ir Čako Vepnerio.

Filmo scenarijų Sylvesteris Stallone parašė  per tris dienas. Jo įkvėpimo šaltiniu tapo 1975 m. vykusi kova tarp boksininkų Muhamado Ali ir Čako Vepnerio. Scenarijumi susidomėjo Irvinas Vinkleris ir Robertas Čartofas, panoro nupirkti, bet Stallone parduoti sutiko tik su sąlyga, kad pagrindinį vaidmenį bus leista atlikti jam. Prodiuseriams tokia mintis nepatiko, bet galiausiai nusileido.

Kas tas filmų ciklo herojus Rokis Balboa? Tai žmogus-legenda, drovus, bet labai užsispyręs ir talentingas boksininkas, savo valios jėga pakilęs iš dugno iki šlovės viršūnės.

Filmo veiksma prasideda baigiantis 1975-iesiems netoli Filadelfijos. Dieną  Rokis išmušinėja skolas, o vakarais treniruojasi ir pasirodo ringe. Gyvena ankštame butelyje ir bando užariauti jaunos drovios gyvūnėlių parduotuvės pardavėjos simpatijas. Pasaulio čempionas Apolas Kridas, atvykęs kovoti į Filadelfiją ir sužinojęs, kad jo priešininkas patyrė traumą, nutaria susikauti su kokiu nors vietiniu naujoku ir paversti mūšį pompastiška reklama. Jis pasirenka Rokį. Rokis pradeda ruoštis kovai ir varžybose pateikia pasaulio čempionui nemalonią staigmeną – pirmame raunde jį nokautuoja.  Nepaisydamas traumų ir skausmo Rokis kaunasi iki galo. Kova tęsiasi 15 raundų...

Kino teatruose filmas surinko per 225 mln. dolerių, tapo vienu pelningiausių to meto filmų ir net buvo nominuotas 10-čiai „Oskaro“ statulėlių. Stallone 1977 m. tapo trečiuoju aktoriumi istorijoje, nominuotu vienu metu už geriausią scenarijų ir už geriausią vyro vaidmenį . Filmas pelnė net 3 „Oskarus“:  už geriausią filmą, režisūrą ir montažą. Taip pat buvo įvertintas ir „Aukso gaubliu“.

Veiksmo drama

1976

N-14

Režisierius: John G. Avildsen

Vaidina: Sylvester Stallone, Talia Shire, Burt Young, Carl Weathers, Burgess Meredith, Joe Spinell, Jimmy Gambina, Al Silvani, Thayer David, Jody Letizia

 Rocky
(1976) on IMDb

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...