captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Lietuva gali!“: verslo pradinukų entuziazmą vėsina formalumų lavina

Pradėti verslą nebūtina turėti maišą pinigų. Patikrinti, ar idėja gera, gali užtekti ir kelių šimtų litų. Tuo įsitikino Ieva ir Tomas Malukai Rokiškio rajone, Bryzgių kaime ėmę spausti ekologišką aliejų kosmetikai.

Pradėti verslą nebūtina turėti maišą pinigų. Patikrinti, ar idėja gera, gali užtekti ir kelių šimtų litų. Tuo įsitikino Ieva ir Tomas Malukai Rokiškio rajone, Bryzgių kaime ėmę spausti ekologišką aliejų kosmetikai.

Hobį paversti verslu sumaniusiems „Gyvo aliejaus“ gamintojams nekantru kuo sparčiau žengti į rinką, tačiau tenka trypčioti vietoje. Valdiškuose namuose reikalai tvarkomi vėžlio žingsniu. Norint gauti licenciją kosmetikai gaminti, reikia įgyvendinti ne vieną reikalavimą. O kai atrodo, kad visi parašai ant leidimų jau surinkti, netikėtai užgriūva kiti formalumai.

Didžiojo verslo atstovai pataria: laukiant, kol bus uždegta žalia šviesa startui, laiką išnaudoti prasmingai. Pasirūpinti patrauklia pakuote, informacijos apie savo produktus sklaida, surasti partnerius, kurie norėtų prekiauti „Gyvo aliejaus“ gaminiais.

Du mėnesiai – tiek laiko turėjo Ieva ir Tomas iki antro susitikimo su verslo konsultantais AB „Rokiškio sūris“ valdybos pirmininku Daliumi Trumpa ir SEB banko prezidento pavaduotoju Aivaru Čičeliu. Ar pavyko Malukams įveikti valdiškų kabinetų labirintą ir gauti visus leidimus? Kokį savo produkcijos pristatymą „Gyvo aliejaus“ gamintojai parengė ir kokį įspūdį jis padarys patyrusiems verslininkams?

Ieva ir Tomas Malukai apgailestauja, kad nedaug pasistūmėjo į priekį, nes buvo priversti tvarkyti biurokratinius dalykus, o ne tobulinti produktą. Valdžios kabinetuose „Gyvo aliejaus“ gamintojams teko palaidoti idėją gamybinėms patalpoms pritaikyti mobilųjį pieno supirkimo punktą ir ieškoti kitos išeities. Akivaizdu, kad entuziazmas, kuriuo iš pradžių tryško verslo imtis nusprendusi pora, blėsta.

Tačiau kliūčių, su kuriomis susiduria Ieva ir Tomas Malukai, juos konsultuojantys verslo ekspertai nelaiko neįveikiamomis ir optimizmo dėl „Gyvo aliejaus“ ateities pastarieji turi daugiau, nei patys Malukai. Tačiau patyrę verslininkai pripažįsta: norėdami sėkmingai startuoti rinkoje, į verslą pasukę sutuoktiniai dar turi atlikti kelis esminius namų darbus.

Įkvepiantys verslo pavyzdžiai – laidoje „Lietuva gali“ trečiadenį 21.30 val. per LRT televiziją.

Projektas „Lietuva gali“ yra SEB banko verslumą skatinančios iniciatyvos dalis ir rengiamas jau trečią kartą. Šįkart jis skirtas padėti verslą regionuose kuriantiems žmonėms.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...