captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Lietuva gali!“: agresyvią plėtrą stabdo baimė rizikuoti

Mažeikiuose Rolando Aurylos įsteigta nedidelė metalo konstrukcijų bendrovė „Aurometa“ stovi ant pirmosios plėtros slenksčio. Laikas veikti ryžtingai ir lėkti šuoliais, pataria ekspertai.
„Aurometos“ vadovas Rolandas Auryla
„Aurometos“ vadovas Rolandas Auryla

Mažeikiuose Rolando Aurylos įsteigta nedidelė metalo konstrukcijų bendrovė „Aurometa“ stovi ant pirmosios plėtros slenksčio. Laikas veikti ryžtingai ir lėkti šuoliais, pataria ekspertai. Tačiau „Aurometos“ vadovas linkęs rinktis saugesnį kelią. Bristi į skolas jis nenori ir verslą planuoja auginti savo lėšomis. R. Aurylai lengvai paklūsta metalas, tačiau verslo moduliai neseniai įmonę įkūrusiam vyrui dar sunkiai įkandami.

R. Auryla turėjo daugiau kaip mėnesį apgalvoti ir įgyvendinti jį konsultuojančių patarėjų UAB „Eikos“ vadovo Roberto Dargio ir SEB banko viceprezidento Aivaro Čičelio suformuluotas užduotis. Pradedančiam verslininkui buvo patarta specializuotis, stiprinti darbuotojų komandą, atsižvelgiant į planuojamą plėtrą parengti investicijų planą, daugiau dėmesio skirti rinkodarai. Pasak konsultantų, užsakovus gaudyti reikia ne tik interneto tinklais, bet ir dalyvaujant specializuotose parodose.

Ar visi ekspertų pasiūlymai buvo išgirsti, ar į visus atsižvelgta? Penkios užduotys ir penkios savaitės jas įgyvendinti. Atėjo laikas peržvelgti namų darbus.

Ekspertai nekantrauja sužinoti, kokią įmonės viziją konstruoja R. Auryla, atsižvelgdamas į jų nubrėžtas gaires. Šįkart verslininkų susitikimo vieta – statybvietė šalia Panevėžio. Joje prakaitą liejo ir „Aurometos“ vyrai. Statybų verslą valdantis R. Dargis galės įvertinti ne tik paties R. Aurylos namų darbus, bet ir jo darbuotojų triūso kokybę.

Ekspertų požiūriu, R. Aurylos sudėliotoje plėtros strategijoje daug spragų. R. Dargio teigimu, įmonė turi parengti mažiausiai tris, o dar geriau penkis, finansinius ir investicijų planus: nuo programos maksimum, jeigu augimas itin agresyvus, iki minimalių išlaidų, garantuojančių saugią veiklą. Geras planavimas gali padėti apsisaugoti nuo bankroto, tikina R. Dargis.

„Aurometos“ vadovo laukia naujos konsultantų užduotys, kurias įgyvendinti bus nemažas iššūkis.

Verslo pamokos iš patyrusių verslininkų lūpų – laidoje „Lietuva gali“ trečiadienį 21.30 val. per LRT televiziją.

Projektas „Lietuva gali“ yra SEB banko verslumą skatinančios iniciatyvos dalis ir rengiamas jau trečią kartą. Šįkart jis skirtas padėti verslą regionuose kuriantiems žmonėms.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...