captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Lietuva gali!“: kaip išsilaikyti sezoniniame dviračių versle?

Dviračių prekybos tinklą sukūrę Danguolė ir Algimantas Paulikaičiai verslo ėmėsi tuomet, kai vienas po kito bankrutavo jų darbdaviai. Pajūryje gyvenantys sutuoktiniai iš pradžių smarkiai rizikavo. Santaupų neturėjo, tad teko eiti va bank : pirmuosius dviračius jie įsigijo užstatę vienintelį savo turtą – butą Palangoje.  

Dviračių prekybos tinklą sukūrę Danguolė ir Algimantas Paulikaičiai verslo ėmėsi tuomet, kai vienas po kito bankrutavo jų darbdaviai. Pajūryje gyvenantys sutuoktiniai iš pradžių smarkiai rizikavo. Santaupų neturėjo, tad teko eiti va bank: pirmuosius dviračius jie įsigijo užstatę vienintelį savo turtą – butą Palangoje.

„Pameluosiu, jei pasakysiu kad nebuvo baisu, –  pripažįsta Algimantas. – Baiminausi, jeigu nepasiseks, prarasiu butą. Bet kito kelio gauti apyvartinių pinigų neturėjom.”

Rizikuoti buvo verta. Prabėgo 17 metų ir dabar maždaug kas dešimtas Lietuvoje oficialiai nuperkamas dviratis išrieda iš Paulikaičių „Vasarės” parduotuvių.

Atrodytų, kad dviračių pardavėjams išaušo aukso amžius. Tačiau Paulikaičiai tikina, kad dviračiams populiarėjant, iššūkių daugėja. Todėl išsilaikyti versle nėra paprasta.

Kai gero dviračio kaina prilygsta automobilio, ne vienas dairosi, kur įsigyti pigiau. Šešėlinė prekyba plečiasi, o specializuotose parduotuvėse parduodamų dviračių kiekis auga nežymiai. A. Paulikaičio žiniomis, Lietuvoje apie 10 000 dviračių per metus nuperkama turguje ir internetu. Galima tik spėti, kiek jų yra vogti. Dauguma, – įsitikinęs A. Paulikaitis.

Kuo pavilioti pirkėjus, kad norėdami dviračio, eitų jo ieškoti į „Vasarės“ parduotuvę? Kaip užtikrinti pastovią verslo plėtrą? A. Paulikaitis pripažįsta, kad jo šeimos verslui reikia proveržio.

Dviračiai – vasaros prekė. Žiemos šalčiai stingdo prekybą ir užšaldo pajamų srautus. Todėl dar vienas galvos skausmas „Vasarės“ savininkams – rasti būdą, kaip užsidirbti taip pat ir šaltuoju metų laiku.

Pajūrio verslininkams padėti imasi iš Kretingos kilęs bendrovės „Biotechpharma” generalinis direktorius prof. Vladas A. Bumelis ir SEB banko prezidento pavaduotojas Virginijus Doveika.

Susipažinę su įmonės veiklos rezultatais, konsultantai įsitikinę, kad „Vasarė” gali uždirbti daugiau ir išsiveržti į rinkos lyderius.

Patarimai, kaip tą pasiekti – verslo dokumentikos laidoje „Lietuva gali“ trečiadienį 21.30 val. per LRT televiziją. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...