captcha

Jūsų klausimas priimtas

Dokumentinio kino vakaras: sukrečianti pakistanietės drama filme „Tylos skraistė“ (Silent Veil)

Pakistanas  stengiasi nuslėpti vieną iš savo siaubingų paslapčių. Skatinami keršto, pavydo, manijų  ar seksualinių problemų vyrai žaloja ir kankina moteris. Subjaurotos,  dažnai savo draugų ir šeimos atstumtos moterys  tampa kalinėmis savo namuose.

Pakistanas  stengiasi nuslėpti vieną iš savo siaubingų paslapčių. Skatinami keršto, pavydo, manijų  ar seksualinių problemų vyrai žaloja ir kankina moteris. Subjaurotos, dažnai savo draugų ir šeimos atstumtos moterys tampa kalinėmis savo namuose.

Dvidešimt vienerių Irum Said pasakoja savo sukrečiančią istoriją. Įžeistas, kad merginos tėvai atmetė jo piršlybas, vaikinas sieros rūgštimi apipylė jai veidą. Atsitiktinis praeivis nuvežė Irum į ligoninę, kur ji atsibudo ne šiaip sužalota, o netekusi veido.

Susidūrusi su tokiomis prievartų aukomis, gydytoja Musarat Misbah įsteigė labdaros organizaciją. Kartu su bendraminčiais jie atlieka chirurgines rekonstrukcines operacijas ir teikia aukoms moralinę paramą. Anot gydytojos, ne vien fizinis skausmas kankina moteris, dar stipresnis, tiesiog nepakeliamas, yra vidinis skausmas.

Musarat Misbah keliauja per Pakistaną, kur ne tik susitinka su prievartos aukomis, bet ir bando perprasti tokio siaubingo elgesio priežastis. Primityvi vyrų pranašumą propaguojanti kultūra, ydingas šariato traktavimas skatina vyrų brutalumo apraiškas. Tačiau Musarat  daro viską, kad žiauriai nukentėjusios moterys vėl atsistotų ant kojų ir pasijustų žmonėmis. 2010 metais Pakistano prezidentas jai įteikė Narsių moterų apdovanojimą, pelnė ji ir kitų humanitarinių apdovanojimų.

Dokumentinis filmas

Pakistanas

2011

N-7

Režisierius:  Milt Alvarez

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...