captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto suktinis“: pirmąją skulptūrą išdrožti galima ir sulaukus 82-jų...

Šeštadienį žiūrėdami laidą „Ryto suktinis su Zita Kelmickaite“ tikrai gėrėsitės nepaprastais žmonėmis – kūrybingais, subtiliais ir paslaptingais. Aukštaitė Laima Dzigaitė savo gyvenimą yra padovanojusi augalams, žolynams. Tai žmogus, mokantis kalbėtis su kiekvienu augalu, besigėrintis skirtinga jų kalba.
Laidos vedėja Zita Kelmickaitė.
Laidos vedėja Zita Kelmickaitė.

Šeštadienį žiūrėdami laidą „Ryto suktinis su Zita Kelmickaite“ tikrai gėrėsitės nepaprastais žmonėmis – kūrybingais, subtiliais ir paslaptingais. Aukštaitė Laima Dzigaitė savo gyvenimą yra padovanojusi augalams, žolynams. Tai žmogus, mokantis kalbėtis su kiekvienu augalu, besigėrintis skirtinga jų kalba. Vasarą užaugę augalai žiemą  iš naujo atgyja ir  prabyla fantastiško grožio paveiksluose. Sustabdyti augalų gyvenimai ir ypatinga žolynų grafika suglumins ne vieną, kad norėsis „užsimerkti ir parsinešti namo“.

Marijampolėje gyvenančios Onutės Surdokienės namuose – gausybė paslapčių, saugomų dėžutėse. Tai relikvijos iš aplankytų svarbių vietų, iš susitikimų su brangiais žmonėmis. Kitos paslaptys yra saugomos „paparčių žieduose“, kuriuos jau daugiau kaip dvidešimt metų Onutė kuria ir kasmet dovanoja per Jonines. Tiesa, relikvijoriai, paparčių žiedai ir  reljefiniai paveikslai – iš popieriaus, bet tai ne tradiciniai karpiniai, tokių daugiau niekur nepamatysime.

Devyniasdešimtmetis Steponas Nečiūnas jau 14 metų našlys, tikras optimizmo pavyzdys. Pats savo rankomis pasistatęs namus ir juos įsirengęs – svetimas žmogus nėra net mažiausios vinies įkalęs. Visą gyvenimą dainavo chore, dalyvavo aštuoniose dainų šventėse ir visada buvo labai užsiėmęs. O kai jau atsirado daugiau laiko, kai namai žibėjo net baldais ir šviestuvais, pagamintais savo rankomis, 75-erių Steponas pradėjo tapyti, o būdamas 82-ejų nutarė išdrožti pirmąją skulptūrą.

Žiūrėkite laidą „Ryto suktinis“ šį šeštadienį 10.30 val. Vedėja Zita Kelmickaitė.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...