captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Lietuva gali!“: naujos veiklos imtis paskatino nenusisekęs verslas

Programuotojai Lietuvoje graibstyte graibstomi ir gauna dosnius atlyginimus, tačiau informatikos mokslus Vilniaus universitete baigęs Domantas Makauskas pasuko ne į informacinių technologijų, o į prekybos akmens skalda verslą.
Domantas Makauskas.
Domantas Makauskas.

Programuotojai Lietuvoje graibstyte graibstomi ir gauna dosnius atlyginimus, tačiau informatikos mokslus Vilniaus universitete baigęs Domantas Makauskas pasuko ne į informacinių technologijų, o į prekybos akmens skalda verslą.

Mokydamasis programavimo, Domantas mintyse jau kūrė nuosavo verslo algoritmą. „Visada galvojau, kad samdomo darbo nedirbsiu,” – sako D. Makauskas. Bet dėliojant verslo pradžios formulę neišvengta klaidų.

D. Makauskui 25-eri, o šis verslas  – jau ketvirtas bandymas sukurti pelningai veikiančia įmonę. Nenusisekusių verslo idėjų Domantas nelaiko karčia patirtimi, labiau – gera pamoka.

Kol kas įmonėje „DTZ group“ dirba dviese. Abu partneriai visas užduotis dalijasi po lygiai: patys skaldą į maišus pakuoja, patys po prekybos taškus išvežioja, patys ieško tiekėjų ir klientų. Nors pradžia sunki, vaikinų verslo užmojai platūs.

Granito gaminiais prekiaujančios bendrovės „DTZ group“ vizija – kad jos produkcijos būtų ne tik kiekvienoje Lietuvos statybinių prekių parduotuvėje, bet ir Latvijos, Estijos, o vėliau gal ir Kaliningrado rinkoje. Tačiau kaip užauginti įmonę, kai trūksta svarbiausio – pinigų verslo plėtrai? Vasarą verslas einasi sklandžiai, tačiau žiemą Lietuvoje dekoratyvinės akmens skaldos takeliams ir gėlynams niekas neperka.

Entuziazmo nestokojantiems jauniems verslininkams padėti kovoti dėl vietos po saule sutinka vienas sėkmingiausių Šiaurės Lietuvos verslininkų, bendrovės „Šiaurės vilkas” vadovas Vilius Kaikaris.

Pagal specialybę agronomas V. Kaikaris valdo per 30 įmonių – nuo žemės ūkio produkcijos iki krovinių gabenimo, durpių kasybos, skaldos ir dolomito gavybos. Verslauti jis taip pat pradėjo dar studijų metais ir verslo mokėsi ne iš knygų, o iš savo klaidų.

Konsultantai įžvelgia ne vieną jaunos kompanijos bėdą. SEB banko prezidento pavaduotojo Aivaro Čičelio teigimu, verslo pradžioje imti ilgailaikę paskolą nekilnojamajam turtui pirkti – rizikinga. O vaikinai būtent taip ir pasielgė – už skolintus pinigus įsigijo sandėlį Ukmergėje. Todėl turėti pajamų visus metus jiems gyvybiškai svarbu.

Kartais tereikia nedidelio postūmio, kad stringantis verslas įsivažiuotų. Ar taip ir nutiks „DTZ group“ vyrams, kuriems pusę metų patarimų nešykštės SEB banko prezidento pavaduotojas Aivaras Čičelis ir „Šiaurės vilko“ vadovas V. Kaikaris – paaiškės verslo dokumentikos televizijos projekte „Lietuva gali“ trečiadienį 21.30 val.

Projektas „Lietuva gali“ yra SEB banko verslumą skatinančios iniciatyvos dalis ir rengiamas jau trečią kartą. Šįkart jis skirtas padėti verslą regionuose kuriantiems žmonėms.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...