captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Emigrantuose“ – geresnio gyvenimo paieškos

Būna, kad geresnio gyvenimo svetur ieškoti ima ne tik paprasti lietuvaičiai, bet ir puikiai žinomos Lietuvos visuomenei asmenybės. Socialinės dokumentikos laida „Emigrantai“ pristato išskirtinį interviu – laidos kūrėjai lankėsi Didžiojoje Britanijoje, Londone ir kalbino neseniai emigravusią Egliją Veitkevičę-Fergie.  
Eglė Vaitkevičė-Fergie. M. Vaičiulio (BFL) nuotr.
Eglė Vaitkevičė-Fergie. M. Vaičiulio (BFL) nuotr.

Būna, kad geresnio gyvenimo svetur ieškoti ima ne tik paprasti lietuvaičiai, bet ir puikiai žinomos Lietuvos visuomenei asmenybės. Socialinės dokumentikos laida „Emigrantai“ pristato išskirtinį interviu – laidos kūrėjai lankėsi Didžiojoje Britanijoje, Londone ir kalbino neseniai emigravusią Egliją Vaitkevičę-Fergie.

Moteris svečioje šalyje prisistato nauju slapyvardžiu, norėdama kiek pasislėpti nuo Anglijoje gyvenančių lietuvaičių. Tėvynėje ji yra žinoma asmenybė, kurios gyvenimo peripetijas galima sekti bulvarinėje spaudoje, tačiau dabar Eglija išvyko pradėti gyvenimą iš naujo. Mažiau nei prieš du mėnesius emigravusi E. Vaitkevičė darbo kol kas neturi, tačiau tiki, jog netrukus jai pavyks susirasti burleskos šokėjos vietą kuriame Londono klube. Jau dabar Eglija nepaprastai džiaugiasi nauju gyvenimu: gaunamu maloniu dėmesiu iš britų, laisva Londono gatvių dvasia, kuriose ji jaučiasi lyg namie.

Antroji laidos „Emigrantai“ istorija pasakos apie moterį, gyvenančią Vokietijoje, Berlyne, kuriai, rodos, pats gyvenimas padiktavo teisingą kelią. Prieš dvidešimt dvejus metus Irena Eube paliko Lietuvą su tikslu užsidirbti pinigų pragyvenimui. Ten moteris susipažino su vokiečiu, turinčiu  savo verslą. Netrukus jie susituokė. Tuomet gyvenimas tapo gražus, viskuo aprūpintas, Irenai tereikėjo rūpintis namų jaukumu. Tačiau dvylika metų trukęs ramus laikotarpis baigėsi, kai jos vyrą palaužė negailestinga liga. Lietuvei vėl teko pradėti mąstyti kaip išgyventi.

Šiandien moteris yra atidariusi savo nuosavą kepyklėlę. Nors I. Eube verslas gyvuoja tik nuo gegužės mėnesio ir pelno kol kas dar neneša, moteris jaučiasi žengusi didelį žingsnį į priekį ir tiki, jog nebeteks grįžti prie nekvalifikuotų darbų.

„Emigrantai“ – antradienį 19.30 val. Reportažus rengė Orijus Gasanovas ir Akvilė Kavaliauskaitė. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...