captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Nacionalinėje paieškų tarnyboje“ – detektyvinės tolimos praeities liudytojų paieškos

Praėjusio šimtmečio pradžioje tuo metu jaunas vieno Niujorko laikraščio žurnalistas Aptonas Sinkleris (Upton Sinclair) buvo pakviestas aprašyti darbo sąlygų Čikagos skerdyklose. Ten būsimasis rašytojas susipažino su imigrantais iš Lietuvos.   
Laidos vedėja Palmira Galkontaitė.
Laidos vedėja Palmira Galkontaitė.

Praėjusio šimtmečio pradžioje tuo metu jaunas vieno Niujorko laikraščio žurnalistas Aptonas Sinkleris (Upton Sinclair) buvo pakviestas aprašyti darbo sąlygų Čikagos skerdyklose. Ten būsimasis rašytojas susipažino su imigrantais iš Lietuvos. Pateko į lietuviškas vestuves ir  būtent ten, Čikagos skerdyklose, atrado prototipus būsimajam romanui „Džiunglės“. Kuriniui, kuris lig šiol vertinamas kaip vienas iš reikšmingiausių amerikiečių literatūroje ir kurį rašytojas Džekas Londonas kadaise pavadino „atlyginimų vergijos „Dėdės Tomo trobele“.“

Atrodytų, ką tai turi bendro su šių dienų „Nacionaline paieškų tarnyba“? Visgi neatsitiktinai šiandien, praėjus daugiau nei šimtui metų po romano pasirodymo, Lietuvoje lankęsis JAV Ilinojaus universiteto profesorius, lietuvis Giedrius Subačius, ieškojo progos prabilti į laidos žiūrovus.

O štai Kaune gyvenantis Vytautas, regis galėtų kuo ramiausiai džiaugtis gausia šeimyna ir užtarnautu poilsiu. Visgi jokiai laiko tėkmei nepaklūstantis ilgesys vertė šį vyrą vieną dieną leistis į kelionę paskui praeityje mielus veidus ir ieškoti tų, su kuriais prieš 45 metus pasižadėjo nesiskirti. Kur jie šiandien, anuomet artimi bendražygiai?

Paskui svajonę leidosi tądien ir Solida, ilgus metus mintusi vien gandais apie tik nuotraukose matytą tėvą. Neoficiali daugpatystė, tai šen, tai ten laikas nuo laiko pasirodantis ir išnykstantis tėvas, versijų bei spėlionių painiava ir netikėta paieškų atomazga.

Nacionalinė paieškų tarnyba

Pirmadienį, 19.30 val.  

Vedėja Palmira Galkontaitė.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...