captcha

Jūsų klausimas priimtas

Premjera. „Nuo Čiurlionio į Sąjūdį“

Rugpjūčio 23-iąją, Juodojo kaspino ir Baltijos kelio dieną – premjera per LRT kultūrą – režisierės Agnės Marcinkevičiūtės dokumentinis filmas apie Lietuvos atgimimo simbolį prof. Vytautą Landsbergį.
Vytautas Landsbergis.
Vytautas Landsbergis.

Rugpjūčio 23-iąją, Juodojo kaspino ir Baltijos kelio dieną – premjera – režisierės Agnės Marcinkevičiūtės dokumentinis filmas apie Lietuvos atgimimo simbolį prof. Vytautą Landsbergį.

„Nuo Čiurlionio į Sąjūdį“ - tai filmas apie istorijos virsmą ir kaip didysis virsmas išgriebia atskirą žmogų atverdamas jį naujai veiklai, ir kaip tas žmogus dvasia ir veiksmu įsijungia skatindamas lauktą ir sulauktą istorijos virsmą.

Filme rodomas Lietuvos atgimimas ir išsilaisvinimas iš sovietų politinės ir dvasinės vergovės, o įvykių sūkuriuose dalyvauja muzikas, tampantis viešu politiku, Vytautas Landsbergis.

Laisvė išsaugota kultūroje ir grįžtanti per kultūrą – tokia pirmoji filmo dalis, pavadinta „Nuo Čiurlionio į Sąjūdį".

Atmintis ir viltis buvo Lietuvos atgimimo varikliai. Iš Atgimimo kilo Lietuvos Sąjūdis už tautos orumą, teisingumą ir laisvę. Masinė organizacija didžiuliuose 1988 m. mitinguose ir Steigiamajame suvažiavime apsibrėžė programą ir būdus eiti į aukštą istorinį tikslą, iš anksto ėmėsi net būsimos vėl nepriklausomos Lietuvos užsienio politikos.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...