captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Tapatybė.lt“: didžiausios pasaulyje lietuvių Sekminės šeštadienį per televizijos kanalą LRT LITUANICA

Seniausia Anglijos lietuvių tradicija švęsti Sekmines ir šiemet įrodė savo gyvybingumą. Jungtinės Karalystės Hampšyro grafystėje įsikūrusioje Lietuvių sodyboje savaitgalį vykusią šventę „Sekminės 2013 – Lituanica Fest” filmavo LRT.   

Seniausia Anglijos lietuvių tradicija švęsti Sekmines ir šiemet įrodė savo gyvybingumą. Jungtinės Karalystės Hampšyro grafystėje įsikūrusioje Lietuvių sodyboje savaitgalį vykusią šventę „Sekminės 2013 – Lituanica Fest” filmavo LRT. Jau 58-ąjį kartą lietuvius subūrusio renginio akimirkos – jau šį šeštadienį 23 valandą per televizijos kanalą LRT LITUANICA.

Pasak festivalį organizavusių Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės, Lietuvių sodybos bei įmonių grupės „Lituanica“ atstovų, kiekviena tautinė mažuma Britanijoje turi savo ypatingais bruožais pasižymintį festivalį ar šventę, kurios metu visi gali pasidžiaugti kultūrų įvairove, susipažinti su kitataučių tradicijomis bei smagiai praleisti dieną.

Sekminės yra švenčiamos krikščioniškoje ir pagonių tradicijoje. Krikščionybėje tai Šventosios Dvasios nužengimo į žemę Sekminių dieną šventė. Laikoma, jog iki tol Šventoji Dvasia buvo tik kai kuriuose Dievo pateptuose žmonėse – pranašuose, karaliuose, o nuo Sekminių dienos Šventoji Dvasia apsigyveno kiekviename tikinčiajame. Baltų tikėjime Sekminės – tai beržų garbinimo šventė, minima septintą savaitę po Velykų.

Šventės dalyviai tikina, kad šiemet tradiciniame lietuvių festivalyje nebuvo kada nuobodžiauti – vyko loterija, mugėje buvo galima įsigyti suvenyrų, tautodailės dirbinių ar lietuviškos atributikos, skanauti lietuviškų patiekalų.

Kaip ir kasmet, renginys prasidėjo Šv. Mišiomis, po kurių savo dainas bei šokius žiūrovams dovanojo gausus būrys vietos kolektyvų ir svečiai iš Lietuvos – Egidijus Sipavičius bei Asta Pilypaitė. Koncerto įrašą taip pat parodys LRT LITUANICA.

Šių metų Sekminių šventė buvo skirta S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą 80-osioms metinėms.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...