captcha

Jūsų klausimas priimtas

Nacionalinė paieškų tarnyba: iš Airijos į Lietuvą pas niekada nematytą brolį

Pirmadienio vakarą – istorija, kurią išnarplioti prireikė devynerių metų. Prieš devynerius metus laidos rengėjų pagalbos paprašė tuomet jaunas, 22 metų jaunuolis Romualdas.   
Laidos autorė ir vedėja Palmira Galkontaitė.
Laidos autorė ir vedėja Palmira Galkontaitė.

Pirmadienio vakarą – istorija, kurią išnarplioti prireikė devynerių metų. Prieš devynerius metus laidos rengėjų pagalbos paprašė tuomet jaunas, 22 metų jaunuolis Romualdas. Laišką su prašymu padėti jam surasti ketveriais metais jaunesnį brolį atsiuntė jau iš Airijos, kur išsikėlė dirbti ir gyventi. Tąsyk jo ieškomam broliui turėjo būti 18.

Apie ieškomą brolį Romualdas žinojo tiek, ką jam buvo papasakojusi močiutė ir mama. Kad pagimdė silpnutį, neišnešiotą kūdikį. Kad negalėjo auginti, kad paliko, o vėliau iš Senosios Akmenės vaikų namų berniukas buvo įvaikintas. Romualdas nežinojo nei brolio vardo, nei pavardės, nežinojo į kokią šeimą brolis įvaikintas. O svarbiausia, nei jis, nei mes negalėjome būti tikri ar brolis bent numano, kad auga ne toje šeimoje, kurioje gimė, ir ar norės būti surastas biologinių artimųjų.

Kas kartą, kai narpliodami šias paieškas, regis, priartėdavome prie jų atomazgos, būdavome priversti stabtelėti ir vėl iš naujo dairytis pėdsakų.

Dabar, kai šios devynerių metų paieškos pagaliau baigėsi, pagalvojome – gal ir gerai, kad tik dabar. Gal ir gerai, kad broliai galėjo vienas kitą pažinti jau suaugę, subrendę, išaugę paauglišką maištą ir nuoskaudas. Išgryninę patys sau tai, kas jiems svarbiausia.

Iš Airijos į Lietuvą. Pas niekada nematytą brolį. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...