captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto suktinis“ sezoną užbaigia su kūrybingais Lietuvos žmonėmis bei smagia muzika

Kauno rajone, Garliavoje gyvenantis tautodailininkas Adolfas Teresius jau daugiau kaip trisdešimt metų kuria tradicines skulptūras. Kaip šis 2012 m. respublikinės konkursinės Liaudies meno parodos „Aukso vainikas“ laureatas, per penkiasdešimt parodų jau dalyvavęs liaudies menininkas kalbina medį ir kokie personažai atspindimi jo darbuose?  
Tautodailininkas Adolfas Teresius. A. Kuprelytės nuotr.
Tautodailininkas Adolfas Teresius. A. Kuprelytės nuotr.

Kauno rajone, Garliavoje gyvenantis tautodailininkas Adolfas Teresius jau daugiau kaip trisdešimt metų kuria tradicines skulptūras. Kaip šis 2012 m. respublikinės konkursinės Liaudies meno parodos „Aukso vainikas“ laureatas, per penkiasdešimt parodų jau dalyvavęs liaudies menininkas kalbina medį ir kokie personažai atspindimi jo darbuose? Kiek tradicinės kultūros gyslelė dar gyva šiuolaikinio skulptoriaus kūryboje?

Tuo tarpu diplomuota archeologė Justina Bliujūtė Sviklienė pagal archeologinių radinių duomenis atkuria stiklo karoliukus. Nejaugi įmanoma šiais laikais paprastomis lauko sąlygomis krosnelėje pasigaminti šių įvairiaspalvių papuošalų? Kuo šiandien dar stebina jau nuo pirmųjų mūsų eros amžių Lietuvoje nešioti karoliukai?

O kas muzikoje gali būti bendro tarp jaunystės ir patirties? Vieni kitus papildo ar užgožia? Kaip dera Trakų rajono, Rūdiškių muzikos mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestro „Brass Band“ (vad. Vytautas Pilibavičius) muzikavimas ir Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovės vyrų choro „Aidas“ (vad. Tadas Šumskas) balsai?   

Laidos autorė ir vedėja Zita Kelmickaitė.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...