captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Tapatybė.lt“: svetur gyvenantys tautiečiai labai pasiilgsta ne tik lietuviškų dainų, bet ir jas atliekančių dainininkų

Šių metų gegužės 26 dieną tūkstančiai tautiečių iš visos Jungtinės Karalystės sugužės į Hampšyro grafystėje įsikūrusią Lietuvių sodybą, kurioje vyks didžiausia Britanijos lietuvių šventė „Sekminės 2013 – Lituanica Fest”.   Jį pirmąkart filmuos ir po visą pasaulį pasklidusiems lietuviams rodys LRT LITUANICA. Muzikinius linkėjimus tautiečiams festivalyje siųs Asta Pilypaitė ir Egidijus Sipavičius.

Šių metų gegužės 26 dieną tūkstančiai tautiečių iš visos Jungtinės Karalystės sugužės į Hampšyro grafystėje įsikūrusią Lietuvių sodybą, kurioje vyks didžiausia Britanijos lietuvių šventė „Sekminės 2013 – Lituanica Fest”.

Pasak festivalį organizuojančių Jungtinės Karalystės Lietuvių bendruomenės, Lietuvių sodybos bei įmonių grupės „Lituanica“ atstovų, kiekviena tautinė mažuma Britanijoje turi savo ypatingais bruožais pasižymintį festivalį ar šventę, skirtą visiems. Pavyzdžiui, indai – spalvingą „Holi Festival“, kinai – „Chinese New Year“, rusai įdiegė „Maslenitsa“ festivalio tradiciją Trafalgaro aikštėje. Tokiu būdu visi gali pasidžiaugti kultūrų įvairove, susipažinti su kitataučių tradicijomis bei smagiai praleisti dieną.

Tradicinio lietuvių festivalio „Sekminės 2013 – Lituanica Fest” organizatoriai pažadėjo, jog ir šiemet šventėje nebus kada nuobodžiauti – vyks speciali loterija, mugėje bus galima įsigyti įvairių širdžiai mielų suvenyrų, tautodailės dirbinių ar lietuviškos atributikos. Mažuosius šventės svečius džiugins vaikų kiemas. Tėveliai, jame palikę savo atžalas piešti, žaisti ar užsiimti kita įdomia veikla, galės skaniai papietauti, mat festivalyje lietuviškų patiekalų pasirinkimas žadamas išties didelis.

Kaip ir kasmet, renginys prasidės Šv. Mišiomis, kurias aukos Lietuvių Šv. Kazimiero bažnyčios Londone kunigas Petras Tverijonas. Po Mišių savo dainas bei šokius žiūrovams dovanos gausus būrys vietinių kolektyvų – lietuviška kaimo kapela „Kun saka“, choras „Gausa“, roko grupė „Ladon“, tautinių šokių kolektyvas „Lituanica“ ir kiti. Pasirodymus surengs vaikai iš įvairių lietuviškų mokyklų bei edukacinio centro „Lighthouse“. Festivalį vainikuos įsimintinas svečių iš Lietuvos – Egidijaus Sipavičiaus ir Astos Pilypaitės – koncertas. Pirmą kartą šventę filmuos ir vėliau transliuos nacionalinis kanalas LRT Lituanica.

Pasak festivalio organizatorių, praėjusių metų Sekminių šventė pritraukė rekordinį tautiečių skaičių bei sulaukė puikių atsiliepimų. Tad šių metų festivalis, skirtas S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą 80-sioms metinėms pažymėti, žadamas dar įspūdingesnis bei kokybiškesnis.

Kitos laidos temos:

2. Egidijus Sipavičius - „Pagaminta Lietuvoje".

Energingasis Egidijus Sipavičius - vienas iš žinomiausių Lietuvos estrados atlikėjų, kurį galima pamatyti ne tik dainuojantį, bet ir vedantį įvairias televizijos laidas. Populiarias atlikėjo dainas - „Diskoteka", „Antilopė", „Tėtė šoka bugį", „Miškų dukra" – dar ir šiandien prisimena daugelis muzikos klausytojų, kurie, pasak Egidijaus, koncertuose visada prašo atlikti šiuos kūrinius.

Šokių muzikos karaliumi vadinamas dainininkas gali didžiuotis ne tik prizais iš įvairių tarptautinių dainų konkursų ar festivalių. Egidijus Sipavičius buvo tas žmogus, kuris Sovietų Sąjungoje pirmasis viešai pademonstravo tuo metu uždraustą breiko šokį ir visam laikui užsitarnavo šio šokio mėgėjų pagarbą.

3. Astos Pilypaitės linkėjimai tautiečiams.

Jau daugiau nei dvidešimt metų muzikos klausytojus savo romantiškomis dainomis džiugina viena populiariausių Lietuvos atlikėjų Asta Pilypaitė. Muzikinę karjerą pradėjusi žinomoje pop grupėje „Sekmadienis", šiandien dainininkė sėkmingai scenoje koncertuoja viena. Su soliniais pasirodymais daugelį užsienio šalių aplankiusi atlikėja prisipažįsta, jog svetur gyvenantys tautiečiai labai pasiilgsta ne tik lietuviškų dainų, bet ir jas atliekančių dainininkų.

Aplinkiniams savo šypseną dovanojanti Asta visiems po pasaulį išsibarsčiusiems lietuviams siunčia linkėjimus.

Laidos vedėjas Modestas Mastavičius.
 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...