captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kaimo akademija“

Nuo Lazdijų iki Bajoriškių kaimo važiuoti gal dešimt minučių – netoli. Tačiau čia tik nedidelė dalis to, kuo domisi ir užpildo laisvalaikį Kęstutis Matulevičius. Kadais studijavęs žurnalistiką, dabar jis, laikraščio redaktorius, neakivaizdžiai mokosi Stulginskio universitete, nes trūksta žinių ūkininkaujant.  

Nuo Lazdijų iki Bajoriškių kaimo važiuoti gal dešimt minučių – netoli. Tačiau čia tik nedidelė dalis to, kuo domisi ir užpildo laisvalaikį Kęstutis Matulevičius. Kadais studijavęs žurnalistiką, dabar jis, laikraščio redaktorius, neakivaizdžiai mokosi Stulginskio universitete, nes trūksta žinių ūkininkaujant. Ūkis nedidelis. Toks, koks dažniausiai ir įsivaizduojamas Lazdijų rajone: Šapurų kaime, jau tolėliau nuo rajono centro apie 20 ha žemės, keletas mėsinių galvijų.

Rieškutėnų kaimo mokyklėlėje kažkada mokėsi šimtas vaikų. O prieš trejus metus likus tik penkiems mokiniams ją teko uždaryti. Šią vasarą savaitei mokyklėlė vėl atgijo. Čia suorganizuota kūrybinė edukacinė stovykla, kurioje 25 vaikai, ne tik vietiniai ar iš aplinkinių kaimų. Jie suskirstyti į tris grupes, kuriose amatų (juostų audimo, keramikos, kalvystės) mokosi ir pas senelius į kaimą atvažiavę anūkai iš Ignalinos, Švenčionių kitų miestų.

Pirmosios 10 bandomųjų vietos veiklos grupių straegijų buvo parengtos prieš penkerius metus ir jau baigtos įgyvendinti. Dabar įgyvendinama 51 vietos plėtros strategija. Į plėtros strategijų įgyvendinimą įtraukta apie pusantro tūkstančio kaimo bendruomenių. Nors darbas jau įpusėjęs ir eina į pabaigą, žemės ūkio ministerija ėmėsi keisti strategijų atrankos administravimo taisykles. Kam numatomi pakeitimai naudingi?

Įdomi ir naudinga „Kaimo akademija“ sekmadienį, 8.30. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...