captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Vieša paslaptis“: kaip naujieji lietuviai dzūkų žemes parceliavo

Dzūkiška žemėtvarka: pas kaimyną pabėgęs kluonas ir vietoj baravykų dygstantys riboženkliai.
Laidos vedėjas Daumantas Butkus.
Laidos vedėjas Daumantas Butkus.

Dzūkiška žemėtvarka: pas kaimyną pabėgęs kluonas ir vietoj baravykų dygstantys riboženkliai.

Sklypas ant vaizdingos ežero pakrantės. Aplink – laukinė gamta, žuvų pilni vandenys ir ausis užgožianti ramybė. Kas gali būti geriau? Tačiau retas, turintis žemės prie ežero ar upės mėgaujasi ramybe. Čia brangus kiekvienas žemės centimetras, nes tokios žemės – daug mažiau nei norinčių ir galinčių ją turėti.

Mįslingi žemės ribų pasikeitimo stebuklai vyksta  prie turtingų ponų vilomis baigiamo apstatyti Lavyso ežero. Tėvų žemes čia paveldėjęs vietinis dzūkas niekaip nesupranta, kaip jo žemė vieną dieną ėmė ir „susitraukė" 5 metrais. Kaimynas gūžčioja pečiais, o Varėnos žemėtvarkininkai dievagojasi nežiną kas prismaigstė riboženklių, kurie iš jų tikrąsias sklypų ribas žymi, o kurie stypso nelegaliai.

Dzūkiški stebuklai ir keistenybės vyksta ir Lazdijų rajone. Gervėnų kaimo gyventoja vieną rytą savo prieš tris dešimtmečius statytą kluoną rado... kaimynų žemėje.

Kita tema. Artėjant vasarai dažnas iš mūsų susimąstome apie tai, kaip atsikratyti per žiemą prikauptų nereikalingų kilogramų. Dietologai vietoj lašinių siūlo valgyt daugiau žuvies. Bepigu tiems, kas moka žvejoti – žvejai žino ką valgo. Tačiau – vieša paslaptis - ar tikrai valgome tą žuvį, kokią manome, kad nusipirkome prekybos centre ar turguje?

Vaikštantis Danutės kluonas ir kaip naujieji lietuviai dzūkų žemes dalinosi – laidoje „Vieša paslaptis" ketvirtadienį 19.40 per LRT televiziją. Vedėjas Daumantas Butkus.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...