captcha

Jūsų klausimas priimtas

Aldonai Vederaitei atminti

Televizijos režisierei ir aktorei Aldonai Vederaitei (1924-2012) atminti Lietuvos televizijos antrasis kanalas ketvirtadienį, birželio 21 dieną 21.20 val. rodys laidą „Tokie jie buvo...“ (1998 m.).  Joje A. Vederaitė atsako į vaikų klausimus ir pasakoja apie save. Taip pat 21.35 val. kviečiame žiūrėti serialo „Petraičių šeimoje“, kurioje ji vaidino, fragmentus iš LTV aukso fondo. 
Aldona Vederaitė. lrt.lt nuotr.
Aldona Vederaitė. lrt.lt nuotr.

Televizijos režisierei ir aktorei Aldonai Vederaitei atminti Lietuvos televizijos antrasis kanalas ketvirtadienį, birželio 21 dieną 21.20 val. rodys laidą „Tokie jie buvo...“ (1998 m.).  Joje A. Vederaitė atsako į vaikų klausimus ir pasakoja apie save. Taip pat 21.35 val. kviečiame žiūrėti serialo „Petraičių šeimoje“, kurioje ji vaidino, fragmentus iš LTV aukso fondo. 

Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos darbuotojai ją prisimena kaip darbščią, pareigingą, šmaikščią, fenomenalią atmintį turėjusią kolegę ir kartu populiarią aktorę, sužibusią 1964-aisiais pradėtoje rodyti legendinėje Lietuvos televizijos „Petraičių šeimoje“.  

1960-aisiais A. Vederaitė pradėjo dirbti režisiere laidų vaikams ir jaunimui redakcijoje, vėliau dirbo filmų dubliavimo skyriuje, visuomeninių laidų redakcijoje. Nuo 1989-ųjų Lietuvos televizijoje kartu su žurnaliste Nijole Baužyte kūrė „Atgimimo bangą“, vėliau su aktoriumi Karoliu Dapkumi rengė lietuvių kalbos valandėles „Gerbkime žodį“. 

Elena Aldona Vederaitė gimė 1924 m. vasario 16 d. Ukmergėje, Lietuvos savanorio karininko Jono Vedero šeimoje. 1941-ųjų birželį, likus vienam abitūros egzaminui, ištremta į Altajaus kraštą. Pabėgusi iš tremties ir 1946 m. grįžusi į Lietuvą, pradėjo šokti dainų ir šokių ansamblyje „Lietuva“. 1947 m. A.Vederaitė įstojo į dramos studiją prie Lietuvos dramos teatro, kuriai vadovavo Borisas Dauguvietis. Ją baigusi 1951 metais gavo paskyrimą į Kauno jaunojo žiūrovo teatrą. Čia dirbo iki 1959 metų. Vėliau, iki 1999-ųjų, dirbo Lietuvos televizijoje, kur, negailėdama jėgų ir neskaičiuodama valandų, režisavo šimtus laidų ir programų.

A.Vederaitės kūrybiniai nuopelnai įvertinti Vytauto Didžiojo ordino riterio kryžiumi (2004). 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...