captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Stilius“: paskutinės stadijos žarnyno vėžį įveikė... liaudies išmintis

Verbų sekmadienį atviras pokalbis apie pasaulietišką ir uždarą bažnyčios gyvenimą su vyskupu Kęstučiu Kėvalu. Bene jauniausias aukštas bažnyčios hierarchas itin atviras.
Laidos autorė ir vedėja Violeta Baublienė.
Laidos autorė ir vedėja Violeta Baublienė.

Verbų sekmadienį atviras pokalbis apie pasaulietišką ir uždarą bažnyčios gyvenimą su vyskupu Kęstučiu Kėvalu. Bene jauniausias aukštas bažnyčios hierarchas itin atviras. „Dar rūmai neparuošti, net užuolaidos nepakabintos, lempų ir stalų nėra kurijoje, kur turėjau persikelti gyventi. Bet man patinka asketiškas gyvenimas“, – neslepia naujos kartos dvasininkas ir pastebi, kad jaunystė bažnyčioje – ne mūsų tradicija. Kaip 40-metis dvasininkas sužinojo apie popiežiaus paskyrimą tapti vyskupu? Kokie jausmai apninka tokiame kelyje, į kurį išėjo populiarus kunigas ir teologijos daktaras? 

Ar liaudies išmintis gydo nuo sunkių ligų, arba neįtikėtina istorija apie tai, kaip išbrendama iš sunkios ligos. Mūsų pašnekovė sirgo labai rimtai – paskutinės stadijos žarnyno vėžys nežadėjo nieko gero, tačiau viltį Janina Danielienė rado liaudies išmintyje. Šiandien žvalios ir energingos moters žemaitiškos šimtametės pirkios durys neužsiveria nuo ieškančiųjų pagalbos ar patarimų, o ji pati neslepia – tapusi žolininke pirmiausia dėl savęs pačios, o vaistažoles vadina Dievo dovana. Nesenstantys patarimai ir Lietuvos laukuose augančių vaistažolių savybės tampa galingos išmanančiose rankose.

Populiarumas, puikūs namai, žmona, du nuostabūs mažyliai ir nuosavas verslas. Afrikietiško ir lietuviško kraujo turinčiam Viktorui Diawarai svajoti nebereikia –  viską pasiekė savo galva bei rankomis. Su grupe „Skamp“ susižėręs visus įmanomus muzikinius apdovanojimus, pakeitė prioritetus ir ėmėsi verslo per pačią krizę. Kai draugų tėvai važinėjo džipais, poetas ir režisierius Viktoro tėtis teturėjo mopedą, ant kurio sėsdavo trise. Būtent tada Viktoras nutarė įrodyti nesąs už kitus blogesnis. Įrodė ne tik sau, bet ir kitiems Lietuvoje po dešimties metų. Bet neseniai aplankyti sūnaus atvykę Malyje gyvenantys Viktoro tėvai buvo nuliūdinti. Su kuo Lietuvoje susidūrė populiarus dainininkas Viktoras Diawara ir kokių iššūkių jis čia negali įveikti?

Laidos autorė ir vedėja Violeta Baublienė.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...