captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto suktinyje“ – maestro V. Kernagio atminimas ir lietuvių tarmių perspektyvos

Šiemet sukanka penkeri metai kai mūsų tarpe jau nebėra šviesios atminties maestro Vytauto Kernagio. Kokius muzikinės kultūros pamatus ateities kartoms paklojo šis Lietuvoje itin gerbtas žmogus? Koks maestro palikimas tautai?   
Maestro Vytautas Kernagis.
Maestro Vytautas Kernagis.

Šiemet sukanka penkeri metai kai mūsų tarpe jau nebėra šviesios atminties maestro Vytauto Kernagio. Kokius muzikinės kultūros pamatus ateities kartoms paklojo šis Lietuvoje itin gerbtas žmogus? Koks maestro palikimas tautai? Aktorius, bardas Gediminas Storpirštis atvirauja: „Nežinau Lietuvoj žmogaus šiuo metu, kas galėtų tai pakartoti. Iš tikrųjų, V. Kernagis buvo vienas iš svarbiausių praėjusio amžiaus muzikinės kultūros stulpų ramstis, atraminė idėjinė figūra“.

Lietuvoje 2013-ieji paskelbti Tarmių metais. Kiek šiuo metu mūsų šalyje jos gyvos? Kokia lietuvių tarmių ateitis? O kokiais būdais išsaugoti savo gimtąją šnektą stengiamasi svečiose šalyse? Tarmiškai improvizuotas pokalbis su Šiaulių universiteto Lietuvių kalbotyros ir komunikacijos katedros prof. dr. Genovaite Kačiuškiene, prof. dr. Skirmantu Valentu bei doc. dr. Juozu Pabrėža.

Kaip šeduviai pamėgdžioja paukščius? Kaip gegutė, pempė, kregždė, apuokas, pelėda, genys ir kiti sparnuočiai susiję su žmogaus gyvenimu? Kiek gamta svarbi etnografinio ansamblio „Šeduva“ vadovei, Šeduvos baba vadinamai Emilijai Brajinskienei?  

Laidos autorė ir vedėja Zita Kelmickaitė.      

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...