captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Legendose“ – Vilniaus bohemos puošmena Vytautas Kalinauskas

LRT Kultūros laida „Legendos“ šį ketvirtadienį prisimins legendinę asmenybę – menininką Vytautą Kalinauską. Šio talentingo ir įdomaus žmogaus kūrybinė veikla netilpo vienoje srityje.   
Vilniaus bohemos puošmena Vytautas Kalinauskas.
Vilniaus bohemos puošmena Vytautas Kalinauskas.

LRT Kultūros laida „Legendos“ šį ketvirtadienį prisimins legendinę asmenybę – menininką Vytautą Kalinauską. Šio talentingo ir įdomaus žmogaus kūrybinė veikla netilpo vienoje srityje. Jis buvo  grafikas, tapytojas, knygų iliustratorius, scenografas, kino dailininkas, gyvenimo saulėlydyje – ir aktorius, atlikęs nedidelį vaidmenį režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklyje „Roberto Zuko“. Pats Vytautas Kalinauskas save vadino tiesiog kūrėju.

Meilė teatrui, lydėjusį artistiškos prigimties menininką visą gyvenimą, gimė Juozo Miltinio dramos studijoje, Panevėžio teatre, į kurią jis įstojo mokytis, sulaukęs devyniolikos. Pašauktas į sovietinę armiją, Vytautas Kalinauskas buvo atvežtas į Vilnių – karinį Šiaurės miestelį. „Nuo tada iki gyvenimo pabaigos Vilnius tapo jo namais ir įkvėpimo šaltiniu darbams. Daugelis jo kartos menininkų atsimena garsiąsias jo kūrybinės dirbtuvės Pilies gatvėje, kurios buvo tapusios įvairių kartų kūrėjų traukos centru“, – pasakoja laidos autorė ir vedėja Aistė Stonytė-Budzinauskienė.

Menotyrininkė Gražina Kliaugienė visuomet elegantišką, įspūdingos laikysenos menininką, be kurio buvo neįsivaizduojami Vilniaus menininkų bohemiški pasisėdėjimai, kažkada šmaikščiai ir taikliai pavadino senamiesčio broške. Jam pačiam ta pravardė patiko ir tiko.

Netelpantis ne tik į kūrybos, bet ir į savo amžiaus rėmus Vytautas Kalinauskas šį pasaulį paliko būdamas 72-ejų. Jo gyvenimo meilė- dizainerė Vilija Daugirdaitė turėjo įvykdyti paskutinį savo mylimo žmogaus norą – išbarstyti jo pelenus Baltijos jūroje. Tada Vytautas Kalinauskas sakė: „Būsiu visur“.

„Legendos“ – ketvirtadienį 19.30 val. per televizijos kanalą LRT Kultūra. Vedėja Aistė Stonytė-Budzinauskienė. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...