captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Mokslo ekspresas“: Alzheimerio liga

Negailestingą vyresnio amžiaus žmonių žudiką – Alzheimerio ligą įveikti mėginama net kanapėmis ir mobiliaisiais telefonais. Jungtinės Lietuvos mokslininkų pajėgos irgi mėgina išsiaiškinti molekulinius šios nepagydomos ligos vystymosi mechanizmus.

Negailestingą vyresnio amžiaus žmonių žudiką – Alzheimerio ligą įveikti mėginama net kanapėmis ir mobiliaisiais telefonais. Jungtinės Lietuvos mokslininkų pajėgos irgi mėgina išsiaiškinti molekulinius šios nepagydomos ligos vystymosi mechanizmus. Apie tai, kaip jiems sekasi – laidoje „Mokslo ekspresas“ šį sekmadienį 18.15 per LRT televiziją.

Pagal mirtingumą JAV ji yra šeštoje vietoje. Manoma, jog šiuo metu nuo jos kenčia beveik 35 milijonai žmonių. Ši liga amerikiečiui diagnozuojama kas 68 sekundės. Neabejotina, jog visuomenei senstant, tokių atmintį prarandančių pacientų tik daugės. Tai ne tik asmenInė žmogaus ir jį slaugančių tragedija, bet ir didžiulės gydymo bei priežiūros išlaidos. 2010 metų duomenimis, Alzheimerio liga pasaulio ekonomikai kainavo 600 milijardų dolerių. Liga, be abejo, neaplenkia ir mūsų šalies gyventojų.

Laidos autorius Rolandas Maskoliūnas.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...