captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto suktinyje“ – apie šokoladą, rusiškus virdulius bei keliones po civilizacijos nepaliestas Amerikos vietoves

Penkiasdešimt metų Amerikoje pragyvenęs Algirdas Juškys keliaudamas po išties retai baltaodžių lankomas vietas patyrė, liaudiškai tariant, „tiek šilto, tiek ir šalto“. Kas taip sužavėjo ir kas patraukė taikomosios matematikos profesiją įgijusį, su kompiuterinių programų kūrimu dirbusį lietuvį link indėnų nuotykių ieškoti?  
Laidos vedėja Zita Kelmickaitė.
Laidos vedėja Zita Kelmickaitė.

Penkiasdešimt metų Amerikoje pragyvenęs Algirdas Juškys keliaudamas po išties retai baltaodžių lankomas vietas patyrė, liaudiškai tariant, „tiek šilto, tiek ir šalto“. Kas taip sužavėjo ir kas patraukė taikomosios matematikos profesiją įgijusį, su kompiuterinių programų kūrimu dirbusį lietuvį link indėnų nuotykių ieškoti? A. Juškys pripažįsta: „Jei kas nors pas juos suserga ir miršta, jie apkaltina kokį šamaną iš gretimo kaimelio ir jam atkeršija“. Unikalūs kadrai ir istorijos iš kelionių po Venesuelos ir Amerikos džiungles.

Kuo mūsų dienomis dar gali nustebinti vadinamieji „samovarai“? Ar įmanoma į XXI a. Lietuvos gyventojo buitį sugrąžinti rusišką virdulį? Vieną iš didžiausių šių virdulių kolekcijų Lietuvoje turintis, šių metų Kaziuko mugėje praėjusių amžių tradiciją svečius vaišinti arbata iš „samovarų“ atgaivinsiantis Ramutis Petniūnas siūlys pasigrožėti jų įvairove.

Kokios paslaptys tūno praėjusiais metais Šiauliuose įkurto Šokolado muziejaus skliautuose? Kaip šis gardumynas atkeliavo į Europą ir kaip jis gaminamas Lietuvoje? Kokia jo kilmė? Neabejotinai liksite nustebinti ne tik istorijos pikantiškumo, bet ir šiuolaikinių technologijų pranašumo. 

Vedėja Zita Kelmickaitė.   

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...